Windows 10 kulaklığın mikrofonunu görmüyor

gvvn

Decapat
Öncelikle merhabalar. Benim tam 9 saatir çözmeye çalıştığım bir problemim var. Windows 10 Pro'da yaşadığım sıkıntılar nedeniyle Windows 10 Home geri döndüm. Fakat Windows 10 Pro'da çalışan kulaklığım (Tek jak girişi kullanıyorum, iki dişi bir erkek girişli bir aparat ile kullandım.) Windows 10 Home dönünce mikrofonu çalışmamaya başladı. Kulaklığımın mikrofonu sağlam test ettim. Realtek Panelinde, Hoparlör-Mikrofon-Kulaklık-Kulaklık seçenekleri var. Hepsini denedim ama yine de sonuç alamadım. Sürekli olarak Laptopun kendi default mikrofonunu kullanıyor. Devre dışı bırakılmış aygıtlar dahi hepsini inceledim fakat bir sonuca varamadım. Laptop modelim ASUS K555LNB. Araştırmama rağmen ASUS'un kendi sitesine bile baktım, uygun driverleri bulamadım. Daha 1 gün önce çalışırken şimdi çalışmaması çok garibime gitti. Oysa sürücü aynı sürücü. Abilerim. Açıkçası bayağı yordu beni bu durum.

Öncelikle iyi günler. Ekteki ayarları yapar mısınız?

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2019-07-24 160046.png
    Ek Açıklama 2019-07-24 160046.png
    40,4 KB · Görüntüleme: 1.015
Öncelikle merhabalar. Benim tam 9 saatir çözmeye çalıştığım bir problemim var. Windows 10 Pro'da yaşadığım sıkıntılar nedeniyle Windows 10 Home geri döndüm. Fakat Windows 10 Pro'da çalışan kulaklığım (Tek jak girişi kullanıyorum, iki dişi bir erkek girişli bir aparat ile kullandım.) Windows 10 Home dönünce mikrofonu çalışmamaya başladı. Kulaklığımın mikrofonu sağlam test ettim. Realtek Panelinde, Hoparlör-Mikrofon-Kulaklık-Kulaklık seçenekleri var. Hepsini denedim ama yine de sonuç alamadım. Sürekli olarak Laptopun kendi default mikrofonunu kullanıyor. Devre dışı bırakılmış aygıtlar dahi hepsini inceledim fakat bir sonuca varamadım. Laptop modelim ASUS K555LNB. Araştırmama rağmen ASUS'un kendi sitesine bile baktım, uygun driverleri bulamadım. Daha 1 gün önce çalışırken şimdi çalışmaması çok garibime gitti. Oysa sürücü aynı sürücü. Abilerim. Açıkçası bayağı yordu beni bu durum.
Hocam Driver booster ile driverlarını bir güncellemeyi denedin mi ?

Hocam Driver booster ile driverlarını bir güncellemeyi denedin mi ?
Normalde Driver booster kullanıyorum hocam ve Drive Booster Realtek yüklemedi, ben de manuel olarak yükledim.
Driver Booster önermeyin. Saçma sapan yanlış sürücü kurar. Aman diyeyim.
Öneriniz var mıdır peki? İnternette çok fazla program var fakat hangisine güvenmeliyim bilemedim.
Öncelikle iyi günler. Ekteki ayarları yapar mısınız?
Denedim hocam. Gene olmadı..

@gvvn önerim yok. En iyisi siteden kendiniz indirmeniz. Ama lanet bir sürücüye sahipse donanım;

@gvvn önerim yok. En iyisi siteden kendiniz indirmeniz. Ama lanet bir sürücüye sahipse donanım;
Teşekkürler hocam, bir de bu şekilde driver bulmayı deneyeceğim.

Şu şekilde 4 ayar bulunuyor fakat hiçbiri uyumlu değil. İki kulaklık ayarından birinde kulaklık çalışıp laptopun mici çalışıyor, diğerinde ise kulaklık çalışıp hiçbir mic çalışmıyor. Aparatımın bir günde bozulacağını düşünmüyorum. Elime daha dün gelmişti kargodan ve topu topu 4-5 saat kullandım.

Dosya Ekleri

• ScreenShot_20190724174828.png
    ScreenShot_20190724174828.png
    13,7 KB · Görüntüleme: 933

Geri
Yukarı