Windows 10 Kulaklık Hoparlör Olarak Gözüküyor

Kemalhan

Hectopat
Öncelikle merhabalar. Aylardir laptop üzerinden Fortnite oynuyorum. 40 FPS ile oynadigim icin masaustu sistem topladim sonunda. RX 570 ve AMD R5 2600 islemci mevcut. Fakat söyle bir sey fark ettim: Fortnite'da ses kasamıyorum. Normalde de aynı kulakligi kullanip laptopda cok rahat adamın nereden geldigini anlardim. Masaustu bilgisayara geçtim sesler cok alakasız yerlerden geliyor. Ses ayarlarından fark ettim Kulakliklar yazmasi gerekirken, hoparlör yazıyor. Ses diger her seyden normal geliyor bir sorun yok. Realtek ses surucusu var. Ayrica almis oldugum monitorunde dahili hoparlörü mevcut. Bu yuzden mi ses kasamiyorum yoksa orada hoparlör yazmasi bir sey fark eder mi? Bir yardimci olabilecek var mı acaba? Bu arada laptopta daha tekrardan oyuna girip ses nasil geliyor diye denemedim.

Kulaklığının markası nedir ? Harici bir ses kartı kullanıyor mu ? Yoksa anakart ve/ya kulaklığın ses yazılımlarını kaldırıp tekrar kurmayı deneyebilirsin.

Aslında Joyoustr güzel bir şekilde sormuş ama benim içim rahat etmedi, biraz daha basitleştirerek aynı soruyu soracağım. Kulaklığın usb girişi ile mi bağlanıyor ?
Şayet değilse ve 3.5mm lik jacklarla bağlanıyorsa, denetim masasındaki ses ayarlarının içindeki realtekin kulaklığa geçmemesi normal. Bildiğim kadarıyla bu şekilde. Yanlışım varsa biri düzeltir zaten. Kulaklığı eski laptopunda tekrar denemeni tavsiye ediyorum.

Kulaklığının markası nedir ? Harici bir ses kartı kullanıyor mu ? Yoksa anakart ve/ya kulaklığın ses yazılımlarını kaldırıp tekrar kurmayı deneyebilirsin.
Kulaklık telefon kulaklığı.Anakart a320m-e.Realtek ses kartım.Realteki kaldırınca Headphones yaziyor.Yukleyince Hoparlör yazıyor kulaklıkta.
Aslında Joyoustr güzel bir şekilde sormuş ama benim içim rahat etmedi, biraz daha basitleştirerek aynı soruyu soracağım. Kulaklığın usb girişi ile mi bağlanıyor ?
Şayet değilse ve 3.5mm lik jacklarla bağlanıyorsa, denetim masasındaki ses ayarlarının içindeki realtekin kulaklığa geçmemesi normal. Bildiğim kadarıyla bu şekilde. Yanlışım varsa biri düzeltir zaten. Kulaklığı eski laptopunda tekrar denemeni tavsiye ediyorum.
Hayır usb deil normal telefon kulaklığı.Laptopda Kulaklıklar yazıyor ama oyuna girip ses kasılıyormu denemedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı