Windows 10 kulaklık sesi sağa az veriyor

acmgtrs

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar.

Bilgisayara ne kadar kulaklık takarsam takayım sağa sesi az veriyor, bir türlü yapamadım yardımınızı bekliyorum. Uğraşayım derken bildirim kapamamışım galiba. Yeni kulaklık taktığımda jack bildirimi gelmiyor oto bir ses almış onu uyguluyor PC'nin bir girişinde :/

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows ses ayarlarında hangi taraftan ses geleceği ayarlanıyor diye biliyorum. Uzun zamandır Linux'teyim hatırlamıyorum tam ama vardır öle bişi.

Sağ alttaki hoparlör simgesine sağ tıklayıp "Ses Efekt"i sekmesini aç oradan tüm bildirim seslerini yönetebilirsin. Daha sonra "Kayıttan Yürüt" sekmesi altında kendi ses kaynağın üzerine çift tıklayıp "Düzeyler" sekmesine gelirsen orada sağ sol ayarını yapabilirsin. Ofisteki bilgisayarda Windows 7 var şuan tam olarak Windows 10 ile aynı mı bilmiyorum ama benzerdir.

realteki ekledim teşekkürler,

bu arada geçici bi süreliğine telefon kulaklığımla idare ediyordum ama 1 saat önce bu da patladı,pc deki olay kulaklığa geçti şimdi telefona taktığımda sağdan sesi alıyorum

arkadaşlar, pc nin ön jack girişini kullanıyorum takarken zor giriyor çıkartak yapmak zorunda kalıyordum bir kaç defa kalıyordum bunun etkisi olabilir mi ?

realteki ekledim teşekkürler,

bu arada geçici bi süreliğine telefon kulaklığımla idare ediyordum ama 1 saat önce bu da patladı,pc deki olay kulaklığa geçti şimdi telefona taktığımda sağdan sesi alıyorum

arkadaşlar, pc nin ön jack girişini kullanıyorum takarken zor giriyor çıkartak yapmak zorunda kalıyordum bir kaç defa kalıyordum bunun etkisi olabilir mi ?

Telefondan da ses tek taraflı geliyorsa kulaklıkla ilgili bir problem vardır, temassızlık olabilir. Kasanın arkasındaki girişleri dener misin? Eğer oradan ses düzgün geliyorsa, anakart ile kasanın arasındaki ses bağlantılarını kontrol et derim.

Eğer bahsettiğiniz problem telefon kulaklığında oluyorsa zaten normal bir durum. Telefon kulaklıklarının jakları 4 lü, bilgisayar kulaklıklarının jakları 3 lü olur. Bilgisayar girişlerinde taktığınızda 2. kanala gelen yerde mikrofon kısmı olduğu için kullanamazsınız. Bunun için kulaklık ayırıcı kablo almanız lazım.
Bilgisayar jakı:
391141357_tn30_0.jpg

Fotoğraf ekleyemedim ancak 3lü jak için örnek resim ekleyebildim.

Son düzenleme:
normalde telefon kulaklığını 2-3 aydır kullanıyordum sorunsuz ne olduysa bir anda oldu bu durum, eski tel kulaklığı bozulunca yenisi takayım dedim o da bir kaç saat götürdü
sonrasında işte deniyorum kulaklıkta mı problem pc demi tele taktığımda telde de aynı sesi alıyorum

sorunun öndeki jak girişleri yüzünden olduğunu düşünüyorum
çünkü takarken ve çıkartırken zor oluyor (tam oturtamamışlar ondan herhalde) arkayı da malum tel kulaklığı yetişmiyor bir yerden pc kulaklığı bulup deneyeceğim artık

ilginiz alakanız için çok teşekkür ediyorum beyler..

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı