Windows 10 Kullanıcı Arayüzünde Önemli Değişiklikler Planlanıyor

Hayatımda hiç MacOS kullanmadım fakat görüntüsü hoş geliyor nedense. Geçmememin sebebi sadece oyun oynamak. Eğer MacOS üzerinden de adam gibi oyun oynansa direkt geçerdim ama işte...
İkisini de kullanın isterseniz. Günlük kullanım için macOS, oyun v.b işlemler için Windows. :)

Tasarımdan önce metro uygulamaların perormans ve stabilitesi arttırılmalı bence. Çok iyi bir laptopum yok biliyorum fakat dandik bir video izlerken video uygulaması 600-700 MB RAM kullanmaya falan başladı. Aynı şekilde fotoğraflar uygulamasının da böyle saçma sapan sorunları var.

Şu dandik Metro uygulamalarına bir çözüm bulmaları lazım. Mesela o Windows 7'den kalma arayüzlü Denetim Masası şak diye açılırken Microsoft Store'a basıyorum saatlerce bekletiyor, sonra açılıyor. Bazen açılmıyor çöküyor falan.

macOS'in arayüzü bir sanat eseri, harika. Ancak tembel Microsoft'un ne macOS arayüzüne benzetmeye çalışacağını, ne de yeni kernel yazacağını düşünüyorum.

Şu dandik Metro uygulamalarına bir çözüm bulmaları lazım. Mesela o Windows 7'den kalma arayüzlü Denetim Masası şak diye açılırken Microsoft Store'a basıyorum saatlerce bekletiyor, sonra açılıyor. Bazen açılmıyor çöküyor falan.

macOS'in arayüzü bir sanat eseri, harika. Ancak tembel Microsoft'un ne macOS arayüzüne benzetmeye çalışacağını, ne de yeni kernel yazacağını düşünüyorum.

Denetim masası kalmalı çünkü çoğu ayarı ondan başka yerde yapamıyoruz. Evet Microsoft Store'u sorunlu. Microsoft Store'un yüklediğiniz Windows ile alakalı olabilir. Çünkü bende şak diye açılıyor.

Denetim masası kalmalı çünkü çoğu ayarı ondan başka yerde yapamıyoruz. Evet Microsoft Store'u sorunlu. Microsoft Store'un yüklediğiniz Windows ile alakalı olabilir. Çünkü bende şak diye açılıyor.
İşte, o denetim masasındaki ayarları Windows Ayarlarına koyabilirler. UI bütünlüğü olur.

Microsoft Store hızlı açılıyor ancak dediğim gibi, bazen çok yavaş açılıyor.

20H2 ile bilgisayarım > sağ tık > özellikler menüsü değişti ama içine girip (C: D: Diskini gösterdiği yerde boş yere) sağ tık > özellikler tıklayınca eskisi geliyor. Düzgünce bile becerememişler.

Geri
Yukarı