Windows 10 kullanıcıları D: Diskine taşımak

Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Windows 10 kullanıyorum. Özellikle appdata klasörü SSD'de 40 GB alan kaplıyor. Kullanıcıları veya en azından appdata gibi klasörleri D: Diskine taşımanın bir yolu var mıdır?
Program files gibi dosyaları da taşıyabilir miyim bu arada?

Uygulamaları kurarken D: diskini seçmeniz gerekirdi. Gerekli gördüğünüz uygulamaları silin tekrardan D: diskine kurun.

Bahsi geçen klasörleri elle taşımayın. Uygulamalarınız açılmayabilir, açılsa da hatalarla karşılaşırsınız.

Taşıyamazsın. Kopya olarak gider kuklanıcı senin indirme, belgelerin, resimlerin, müziklerin, vs.
Şeyler var kopya olarak taşırsın. Uygulamarı o diske kurabilirsin.

Ben kullanıcı klasörünün indirilenler vb. klasörlerinin yerini değiştirdim.
Daha rahat oluyor.
O şekilde ihtiyacım olmadığından bakmadım ama kontrol edebilirsiniz.
Aşağıdakilerin yolu değiştirilebiliyor yani.

1604153401431.png

Adımlar:
1- Bilgisayarıma tıkla ve aç.
2- İndirilenler, Belgeler vb. klasörlerine sağ tıkla ve Özellikler'e tıkla.
3- Resimdeki yerden konumu değiştir.
1604153312398.png

Üstteki arkadaşın da dediği gibi manuel olarak taşırsanız birnevi kumar oynarsınız. Atıyorum Minecraft var o açılır ama Adobe uygulamaları sorun çıkartabilir.
Ben 2 yıldır böyle kullanıyorum...
AppData yolunu değiştirmedim. İndirilenler vb. dikkatli bakarsanız.
Ayrıca manuel olarak konumu Windows üzerinden değiştiriyorum yani gayet normal bir yoldur.
Şu olur ama gelip AppData klasörünü alıp taşıma yaparsanız böyle değişiklik yapmadan o zaman tabi ki çalışmayacaktır.
AppData klasörü biraz daha hassas klasördür. İndirilenler, Resimler özeldir ve değiştirilebilir rahatlıkla.

Kurarken farklı yol seçsem bile appdata( yani en azından roaming) klasörüne gidiyor bazı bilgiler. Benim istediğim onu çözmek.
Şimdi farkettim de local daha çok yer kaplıyormuş.
Bunu bir şekilde çözebilir miyim?

Kurarken farklı yol seçsem bile appdata( yani en azından roaming) klasörüne gidiyor bazı bilgiler. Benim istediğim onu çözmek.
Şimdi farkettim de local daha çok yer kaplıyormuş.
Bunu bir şekilde çözebilir miyim?
Local/Temp yolu genelde gereksiz oluyor. Onu da temizlik programları ya da Başlat>Disk Temizleme Yolu ile de temizleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı