Windows 10 Kullanılabilir RAM 4.5 GB Sorunu

Nejjr

Decapat
Kullanılabilir bellek 4.4 GB, Donanıma ayrılmış bellek 3 GB gösteriyor. Dünden beri forumları araştırıyorum elimden geleni yaptım fakat düzelmedi.

Yeni bir SSD aldım. Masaüstümün HDD'sinin yerine taktım hiç bir şeyi değiştirmedim, diğer HDD boşta duruyor. Sadece HDD Söküp yerine SSD taktım. Media Creation Tool Aracı ile Windows 10 ISO dosyasını indirdim. Rufus programı ile USB belleğe yazdırdım ve Windows'u kurdum. otomatik sürücülerin yüklemesinin ardından anakartın ve işlemcinin sürücülerini elle tekrar sitesinden indirip kurdum.

AMD A10-7870k Radeon R7
MSI A68HM-E33 v2
Kingston Hyperx Fury Black 4x2 GB 1600 MHz DDR3
500W PSU
Sandisk 240 GB SSD

BIOS pilini çıkartıp yarım saat beklediken sonra tekrar taktım ve:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu linkteki işlemleri birebir uyguladım ekran kartına 2 GB RAM belleği verdim.

+ BIOS'ta RAM 8 GB görünüyor. Sistem özelliklerinde 8 GB Görünüyor.

+ Msconfig'den tıkı İşaretleyip 8192 yaptıktan sonra uygula kısmına tıklayıp yeniden başlatıyorum, tekrar girip baktığımda işlem yapmamış gibi gözüküyor eski haline dönüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu arkadaş videosunu çekmiş ben de de böyle oluyor.

+ Forumlarda BIOS'da memory hole remapping kısmını enable yapın diyorlar BIOS da öyle bir bölüm göremedim.

+ RAM'lerin Yerlerini değiştirdim. 2 slot var zaten.

Başka önerileri olan bilgili arkadaşlarım varsa yardım edebilirler mi?
Resimlerim
Kullanılabilir bellek 4.4 GB, Donanıma ayrılmış bellek 3 GB gösteriyor. Dünden beri forumları araştırıyorum elimden geleni yaptım fakat düzelmedi.

Yeni bir SSD aldım. Masaüstümün HDD'sinin yerine taktım hiç bir şeyi değiştirmedim, diğer HDD boşta duruyor. Sadece HDD Söküp yerine SSD taktım. Media Creation Tool Aracı ile Windows 10 ISO dosyasını indirdim. Rufus programı ile USB belleğe yazdırdım ve Windows'u kurdum. otomatik sürücülerin yüklemesinin ardından anakartın ve işlemcinin sürücülerini elle tekrar sitesinden indirip kurdum.

AMD A10-7870k Radeon R7
MSI A68HM-E33 v2
Kingston Hyperx Fury Black 4x2 GB 1600 MHz DDR3
500W PSU
Sandisk 240 GB SSD

BIOS pilini çıkartıp yarım saat beklediken sonra tekrar taktım ve:

Bu linkteki işlemleri birebir uyguladım ekran kartına 2 GB RAM belleği verdim.

+ BIOS'ta RAM 8 GB görünüyor. Sistem özelliklerinde 8 GB Görünüyor.

+ Msconfig'den tıkı İşaretleyip 8192 yaptıktan sonra uygula kısmına tıklayıp yeniden başlatıyorum, tekrar girip baktığımda işlem yapmamış gibi gözüküyor eski haline dönüyor.

Bu arkadaş videosunu çekmiş ben de de böyle oluyor.

+ Forumlarda BIOS'da memory hole remapping kısmını enable yapın diyorlar BIOS da öyle bir bölüm göremedim.

+ RAM'lerin Yerlerini değiştirdim. 2 slot var zaten.

Başka önerileri olan bilgili arkadaşlarım varsa yardım edebilirler mi?
Resimlerim
Desteğinizi bekliyorum arkadaşlar

Dosya Ekleri

• 3.jpg
    3.jpg
    126,2 KB · Görüntüleme: 50
  • 4.jpg
    4.jpg
    127,7 KB · Görüntüleme: 69
  • Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    103,6 KB · Görüntüleme: 48
  • Adsız2.jpg
    Adsız2.jpg
    123,1 KB · Görüntüleme: 46
  • 5.jpg
    5.jpg
    131,6 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Bence en iyisi sıfırdan format şimdi buna . bu açıkca yazılım hatası .ms config kaydetmiyorsa yazılım hatasıdır ztn. oyuzden bence bir format at
formatı biosdan atmanız lazım çünkü biostan atınca bios windowsu kendine işliyor ondan dolayı olabilir

Bence en iyisi sıfırdan format şimdi buna . bu açıkca yazılım hatası .ms config kaydetmiyorsa yazılım hatasıdır ztn. oyuzden bence bir format at
formatı biosdan atmanız lazım çünkü biostan atınca bios windowsu kendine işliyor ondan dolayı olabilir
BiOS u güncelledim donanıma ayrılmış ram 1 GB oldu Kullanılabilir 5.5 oldu

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı