Windows 10 Kullanırken Kasıyor

armagankivanc

Decapat
Bilgisayarım Windows 10 kullanırken kasıyor. Oyunlarda sıkıntı yok CS: GO ve LoL'de 130-140 FPS arası rahatça oynuyorum. Ama kullanırken sıkıntı yaşıyorum. Arama butonuna tıklıyorum 5 saniye sonra açılıyor, Windows tuşuna basıyor menü geç açılıyor. Takılmadan şakır şakır kullanmak istiyorum. Format attım ama düzelmedi. Bu sorunu nasıl çözerim ?

Sistemim:
  • İntel İ5-2400 3.10 GHZ 4
  • 4 GB DDR3 RAM
  • NVİDİA GTS250 1 GB 256-Bit

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen %100 disk kullanımı oluyordur. Bunun için şu adımları uygulayın;
Aramaya " hizmetler " yazın, hızlı getir ve arka plan akıllı işlemini durdurup, kapatın.
Aramaya sırasıyla " temp ", " %temp % " aratmalarını yaparak gelen klasörlerin içerisindeki tüm içeriği silelim.

Bu bilgisayar-C>-Windows-> SoftwareDistribution seçeneğine girelim ve içerisini tamamen temizleyin.

Cihaz Dizüstü ise pil özelliklerini Yüksek Performans özelliğine geçin. Bu bilgisayar'a sağ tık->Özellikler-> Gelişmiş Sistem Ayarları-> Ayarlar-> En iyi performans için ayarlayı seçin. Bu işlemi yaptığınız zaman yazı tiplerinde bozulmalar ve resimler yerine simgeler görünür bunun için. " Ekran yazı tipi kenarlarını düzelt ve Simgeler yerine küçük resimler göster " kutucuklarını işaretleyiniz.

Arama kısmına " msconfig "-> Önyükleme -> Gelişmiş Seçenekler-> İşlemci sayısını max değeri seçin ve son olarak görev yöneticisine girip Başlangıç sekmesinde yer alan tüm gereksiz programları devre dışı bırakın.

Geri
Yukarı