Windows 10 kurarken hata

BestOfFadeleS

Picopat
Daha fazla  
Error: bios/legacy boot of UEFI-only Media diyor galiba flashdan kaynaklı yardımcı olabilir misiniz ne yapmam lazım flasha tekrar mi atacağım ne farklılıklar yapmalıyım. Ayrıca yeni M.2 taktım ondan da olabilir mi? Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Rufus'a Windows'u GPT olarak yazdırdıysan BIOS'ta boot mode UEFI yap.

Bilmiyorum legacy vardı 3 tane UEFI yaptım onları ama olmadı.

BIOS ayarlarından girip legacy değil UEFI yapmanız gerek.

3 tanesini de UEFI yaptım.

Rufus'tan GPT değil de MBR'yi seçip atacaksın USB'ye.

Windown 10'u tekrar indiyorum ISO olarak, deneyeceğim olursa cevap veririm, başka yöntem varsa söyleyebilirsiniz :D

Bilmiyorum legacy vardı 3 tane UEFI yaptım onları ama olmadı.

3 tanesini de UEFI yaptım.

Windown 10'u tekrar indiyorum ISO olarak, deneyeceğim olursa cevap veririm, başka yöntem varsa söyleyebilirsiniz :D

Bu durumun iki sebebi var.

UEFİ olarak kurulu senin USB'inde ve biosun legacy modda eğer UEFİ destekliyorsa bios boot moddan legacy'i UEFİ'ye çevireceksin.

Eğer UEFİ desteklemiyorsa dediğim gibi GPT olarak değil de MBR olarak USB'ye atman lazım.

Eğer UEFİ destekliyorsa bios boot mode'u Legacy'den UEFİ'ye çevirirsen şuanda da yükleyebilirsin Windows'u.

Bu durumun iki sebebi var.

UEFI olarak kurulu senin USB'inde ve BIOS'un legacy modda eğer UEFI destekliyorsa BIOS boot moddan Legacy'i UEFI'ye çevireceksin.

Eğer UEFI desteklemiyorsa dediğim gibi GPT olarak değil de MBR olarak USB'ye atman lazım.

Eğer UEFI destekliyorsa BIOS boot Mode'u Legacy'den UEFI'ye çevirirsen şu anda da yükleyebilirsin Windows'u.

ASUS Prime B450M K anakartım Boost mode miydi neydi oradan legacy only vardı 3 tane 3 ünüde UEFI only yaptım ama olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı