Windows 10 Kurarken Seçilen Bölüm GPT Şeklinde Biçimlendirilmiş Hatası

Abdulkadr

Hectopat
Daha fazla  
İyi gunler ben Windows 7 yuklu olan PC'mi bootable bir USB bellek ile Windows 10 a yukseltmeye calisiyordum. Yukleme isleminde disklerin oldugu yerde bolum 0 bolum 1 gibi 5 adet disk vardi. Bende tahminen boyutu 250 GB olan 2 diski ve en bastaki 100mb lik olan kismi bicimlendirdim ve yeniden olusturup sistemi kurmayi denedim ama secilen bolum GPT seklinde bicimlendirilmis hatasini aldim. Ha bu arada recovery adli diski silmedim. Boylece sistem silinmis oldu ve su an sistem kuramiyorum. Windows gelmeden PC BIOS ekraninda kaliyor ve boot menude harddiski gosteremiyorum. En ustten 2 secenek siyah yaniyor ve tiklanmiyor hicbir sekilde boot menusunde harddisk falan gorunmuyor ama bootable USB takinca kurulum olarak basliyor fakat sistem kuramiyorum. Lutfen yardim eder misiniz?

çözümü bilen yok mu

USB'yi yazdırırken Rufus'dan UEFI için GPT seçeneğini seçmen lazım. Tüm diskleri ve bölümlerini silmene gerek yok.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı