Windows 10 kurarken sürücü bulunamadı hatası

ScOrPiOnN55

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba dün buraya konu açmıştım Party Panic ile alakalı. Sonra Windows sürümü eski dediler bende güncellerken abime vermiştim bilgisayarı. O da Windows güncellenmeden ya da güncellendikten sonra bilgisayarı kapatmadan direkt bilgisayarı katlamış. Ben de sabah bilgisayarı açarken reboot and select proper Boot device hatası aldım. Sonra BIOS'a girdim hard disk gözüküyor mu diye, gözüküyordu. Ben de Windows'u tekrar kurayım derken sürücü bulunamadı hatası aldım.

Dosya Ekleri

• IMG_20210321_203640.jpg
    IMG_20210321_203640.jpg
    147,3 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'ta disk adının gözükmesi diskin sorunsuz olduğu anlamına gelmez. Disk arızalı olabilir.

Bu durum bazen NVMe sürücüye MBR kurulumda olur ama sizde böyle bir durum olduğunu sanmıyorum.

Diskiniz arızalanmış olabilir.
Aynı sorun benim başıma da geldi biraz önce. Bilgisayarda windows kurulu, şu anda bilgisayardan yazıyorum. Fakat biraz önce 500 gb hard diski ikiye bölmüştüm, ikinci alanı sildim, genişletmedi, arada 500 mb lık bir bölüm olduğu için. Ben de windowsu tekrar kurayım c yi 500 gb olarak biçimlendirerek dedim, fakat olmadı. Aynı hata bende de var. M.2 SSD'lerin hiç birini görmüyor windows kurulumunda...

Geri
Yukarı