Çözüldü Windows 10 kurarken "UEFI Only Media" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mRekt

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, bir şeyi denemek için bilgisayarıma Windows 7 kurdum. Windows 7 kurunca USB'yi görmediği için internet driveri vesaire kuramadım ve tekrar Windows 10 kurmak istedim.

Her zamanki gibi GPT bir şekilde Windows 10 format flash belleği hazırladım. Birinci sorun: Boot menüsünde flash bellek UEFI olarak gözükmüyor. İkinci sorun ise: Boot menüsünden flash belleği seçip format atmak isterken böyle bir hata alıyorum.

Daha sonra MBR bir şekilde Rufus üzerinden ISO dosyamı MBR olarak yazmayı denedim ama ISO imajı ayrıştırma hatası aldım. Farklı bir Windows 10 ISO'su denedim yine aynı hata. Sonra Linux ISO'su deneyince MBR yapabildim. Bu sefer bilgisayara gidip Boot edip format atmayı deneyince de "error file '/boot/grub/i386-pc/normal.mod not found diye bir hata alıyorum. İnternetten hangi videoyu da izlesem olmadı, yapamadım. Arkadaşlar, bu bilgisayara Windows 10 nasıl kurabilirim? Eğer Windows olmazsa nasıl Linux kurabilirim?

• i5 9400F işlemci
  • MSI H310M PRO M.2 Plus
  • 8 GB RAM
  • 1TB hard disk
  • Ekran kartı MSI Armor RX570 4 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun olmaması lazım. Alınabilir. Eğer çözülmezse seninle Zoom görüşmesi yapmak istiyorum.

Olur abi, uyar bana. Bugün senden cevap bekledigim için almadim, yarin gidip alacagim. UEFI olarak hazirlayip, sonuclari bildiririm. Olmadi Zoom'dan gorusme yapariz.

@Recep Baltaş Recep abi, simdi aldim flash bellegi. Windows'un kendi sitesindeki Media Creation Tool araciyla USB flash bellek hazirladim. Ayni sekil F11 Boot menusunde UEFI'de gozukmuyor, sadece CSM'de gozukuyor. CSM yaparak Boot menusunden flash bellegi secince de boyle bir hata aliyorum:

IMG_20210521_150919.jpg

Yani ayni sekil yine flash bellegi gormuyor. Simdi Rufus ile eski tip ve yeni tip kurulum deneyecegim, sonuclari yazarim. Bu arada Kioxia marka USB aldim, Toshiba kalmamisti.

Arkadaşlar cozdum sorunu, Allah'a sukurler olsun. Flash bellegi hazirladigim PC'de sorun varmis. İş yerinde kullandigimiz PC'den flash bellek hazirlayinca oldu.

@Recep Baltaş cozdum abi sorunu, her şey için minnettarim abi.
Etiketlemek yasak değilse birkaç kişiyi etiketliyeyim: @Enes3078 @Yener K. @körbiginar @Neşeli Enginar @reptile @saphary
Hocam beni etiketlemenizi tavsiye etmem zira yazılım kısmından anlamıyorum ve bilmiyorum. Bir ara donanım ile ilgileniyordum ama soğudum. Kusura bakmayın yardımcı olamam. Enes3078 hocam bayağı iyiydi o görecek olursa mutlaka yardım eder diye düşünüyorum. Onun dışındaki etiketlenen kişiler muhtemelen benimle aynı kaderi paylaşıyordur.

Hocam USB yazdırırken ne olarak yazdırdım? GPT mi?

GPT olarak denediğimde fotoğraftaki hatayı alıyorum MBR olarak ise yazamıyorum ne yapacağımı bilmiyorum şu an.
GPT olarak denediğimde fotoğraftaki hatayı alıyorum MBR olarak ise yazamıyorum ne yapacağımı bilmiyorum şu an.

MBR olarak yazdırmayı başardım fakat şimdi ise bootmgr is missing hatası alıyorum arkadaşlar yardımcı olur musunuz şu anda bilgisayarımı kullanamıyorum yetkili bir abiye benzeyen bir kişiyi daha etiketliyeyim :) @Recep Baltaş.

Son düzenleme:

MBR olarak yazdırmayı başardım fakat şimdi ise bootmgr is missing hatası alıyorum arkadaşlar yardımcı olur musunuz şu anda bilgisayarımı kullanamıyorum yetkili bir abiye benzeyen bir kişiyi daha etiketliyeyim :) @Recep Baltaş.

Hocam en iyisi başka ISO kullan. ISO hatalı inmiş olabilir.

BIOS modunu UEFI yapın ve Secure Boot açık olarak deneyin. Disk ise GPT olsun. Kurulum USB`sini UEFI GPT olarak yazdırıp deneyin.

BIOS`u resetleyip deneyin. Sisteminiz nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı