Windows 10 kurulu bilgisayarda BIOS'a girilmiyor

M4gn3tic

Kilopat
Daha fazla  
RAM
2x8GB Kingston Fury
Ekran kartı
AMD 7750
Anakart
H610M H V2
İşlemci
i3 12100F
Merhaba arkadaşlar.

Değişik bir problem ile karşı karşıyayım. Daha önce AMD tabanlı bir sistemde Windows 10 kuruluydu. Bunu i3 12100F ile desteklediğim Gigabyte H610M h V2 anakartını kullanıyorum. BIOS ayarlarına girebilmek için birçok yol denedim fakat bir sonuç alamadım. Bunlar;

1-) Shift'e basılı bir şekilde Windows'un yeniden başlat kısmında çıkan "UEFI donanım yazılımı ayarları"na bastım fakat BIOS açılmadı.
2-) bilgisayar komple kapalı iken "del" ve "F2" tuşlarına basılı tutup çalıştırdım işe yaramadı.
3-) güncel olan BIOS'u yükledim @Bios uygulamasıyla.
4-) tüm SATA kablolarını çıkarttım ve bilgisayarı öyle başlattım fakat BIOS gelmedi. (RAM'leri bile çıkarttım yine de siyah ekranda kaldı)
5-) Shift + başlat çubuğundaki "yeniden başlat" kısmına tıkladıktan sonra çıkan "sorun gider" e bastığımda sadece "başlangıç ayarları" ve "UEFI donanım yazılım ayarları" sekmesi gözüküyordu. Daha önce dediğim gibi UEFI sekmesi bir işe yaramadı.
6-) HDMI ve DVI portlarındaki girişlerin hepsini denedim. İşlemcimin üzerinde bir ekrana görüntü verici chip bulunmadığı için anakart üzerindeki HDMI'ı denemedim.
7-) tüm diskleri çıkarttığımda iyi kötü bir BIOS ekranına gelmem gerekmiyor muydu?

Konuyu pek anlamadım ama kapalı iken basılı tutmak işe yaramaz. Düğmeye basar basmaz delete tuşuna hızlı şekilde basıp çekeceksin.

Sistem normal şekilde açılıyor da BIOS'a mı girilemiyor?

Geri
Yukarı