Casper dizüstü bilgisayarda BIOS'a girilmiyor

mahmut_6161

Femtopat
Arkadaşlar, bilgisayarima Windows 10 isletim sistemini kurdum. Ardindan BIOS'a girmeye çalıştım ama giremedim. F2 tusu ile girdigim BIOS'a formata sonrasi girememeye başladım. Windows 10 kurtarma menusunden BIOS'a girip UEFI modu Legacy'ye cevirdim. Şu an BIOS'a girmeye kalktığım zaman resimdeki hatayi aliyorum, kesinlikle BIOS'a giremiyorum. Ne yapmam gerek? Tesekkur ederim.

Dosya Ekleri

• 20201126_021444(0).jpg
    20201126_021444(0).jpg
    76,2 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleyen: Moderatör:

turan12

Femtopat
Arkadaşlar, bilgisayarima Windows 10 isletim sistemini kurdum. Ardindan BIOS'a girmeye çalıştım ama giremedim. F2 tusu ile girdigim BIOS'a formata sonrasi girememeye başladım. Windows 10 kurtarma menusunden BIOS'a girip UEFI modu Legacy'ye cevirdim. Şu an BIOS'a girmeye kalktığım zaman resimdeki hatayi aliyorum, kesinlikle BIOS'a giremiyorum. Ne yapmam gerek? Tesekkur ederim.
Büyük ihtimalle UEFI modu Legacye dönüştürdüğünüzden kaynaklı olabilir Format sıarsında UEFI kurulum yaptıktan sonra Legacye böyle dönmek sorun yaratmış. Bios sıfırlamanız gerekebilir

ÇAĞATAY TORUN

Hectopat
Yer
İstanbul
BIOS'u resetlemen gerekecek ama onu da BIOS'a girerek yapıyorsun. Ya da eski tip BIOS'larda girişte yazar tuşu yazıp load default settings diye ona tıklayacaksın F10 yapıp kayıt edeceksin.

KS
mahmut_6161

mahmut_6161

Femtopat
Arkadaşlar biosa giremiyorum. Girebilsem uefi modunu secip acacamda bilgisayari f2 ye bastigim zaman System bios shadowed fix hatasi aliyorum yani biosa giremiyorum bios silindi sanki

Exinie

Kilopat
Güç tuşuna basıp hemen F2 tuşuna basılı tutun, bir yerde hata yapıyorsunuzdur.

Hiç olmadı ESC tuşu ile Boot menüsüne girip Enter Setup ile BIOS a girmeye çalışın.

Yukarı