Windows 10 Kurulu SSD'yi Başka Bilgisayara Takma

Robotics

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik Mühendisliği Öğrencisi
İyi günler. İnternet bağlantım yavaş olduğu için ekran kartının yanında verilen Gears of War 4 oyununu indiremiyorum. Windows mağasından indireceğim için çok uzun zaman gerekiyor. Bende windows kurulu olan SSD'mi 1 günlüğüne başka bilgisayara takıp indirip kurma düşüncesindeyim. Böyle birşey yapmam mümkün mü? Eğer başka bilgisayara takıp geri kendi bilgisayarıma taktığımda herhangi bir program hatası veya sistem hatası alır mıyım? (Kuzenimde gece 12 sabah 6'ya kadar sınırsız kota var. Superonline 100 Mbps internet bağlatısı var. Ordan indirmeyi düşünüyorum.)

SSD'yi takıp PC'yi o SSD'den başlatırsan Windows'un çorbaya dönecektir. Ama SSD'ni takıp, Windows Mağaza'nın indirme konumunu SSD olarak belirlersen olur. Kendi PC'nde de aynı konumu ayarladığında oyun sorunsuz çalışmalı.

En azından böyle umuyoruz çünkü Windows Mağaza gerçekten berbat!

SSD'yi takıp PC'yi o SSD'den başlatırsan Windows'un çorbaya dönecektir. Ama SSD'ni takıp, Windows Mağaza'nın indirme konumunu SSD olarak belirlersen olur. Kendi PC'nde de aynı konumu ayarladığında oyun sorunsuz çalışmalı.

En azından böyle umuyoruz çünkü Windows Mağaza gerçekten berbat!
Teşekkür ederim. Dediğinizi deneyeceğim inşallah güzel bir sonuç alırım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı