Windows 10 kurulum başlamıyor

gregor cemsa

Hectopat
Merhaba.
1 adet M.2 SSD aldım ve PC'ye taktım.
1 adet SSD mevcuttu sistem ona kurulu.
Ama format atmak için deniyorum sistemi M.2 SSD'ye kurmak istiyorum ama nedense başlatmıyor kurlumu.
Bunu sebebi nedir? Eski SSD'nin takılı olması mı?

Disk yönetiminde M.2 SSD algılanmış mı? Biçimlendirme yapılması gerekebilir. Biçimlendirme yapıldıktan sonra format sırasında diskleri silip M.2 SSD seçilir ve kurulur diye biliyorum. Oda olmadı SSD kablosunu çıkar formatı at sonra kabloyu tekrar tak.

Disk yönetiminde M.2 SSD algılanmış mı? Biçimlendirme yapılması gerekebilir. Biçimlendirme yapıldıktan sonra format sırasında diskleri silip M.2 SSD seçilir ve kurulur diye biliyorum. Oda olmadı SSD kablosunu çıkar formatı at sonra kabloyu tekrar tak.
M2'yi biçimlendirdim.
Önce MBR olarak ayarlamıştım ama sonradan GPT olarak değiştirdim, komutlar kısmından.
Sorunsuz çalışıyor M2.
Bir de SSD'yi çıkartıp deneyeceğim artık evet.
Hepsi GPT görünüyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (697).png
    Ekran Görüntüsü (697).png
    72,4 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:
Bunları yaptıktan sonra yine olmuyor mu?
Ben her zaman USB belleğime GPT olarak Windows'u yazdırır. BIOS'da advanted Configuration altında SATA Configuration seçeneğinde AHCI modunu açarım. Sonra boot ekranından başında UEFI yazan USB belleğimi seçer kuruluma başlarım. Bilgisayarınız UEFI destekliyorsa ve AHCI modu kapalı ise açın. Yine işe yaramazsa BIOS güncel değilse güncellersiniz.

Son düzenleme:
Bunları yaptıktan sonra yine olmuyor mu?
Ben her zaman USB belleğime GPT olarak Windows'u yazdırır. BIOS'da advanted Configuration altında SATA Configuration seçeneğinde AHCI modunu açarım. Sonra boot ekranından başında UEFI yazan USB belleğimi seçer kuruluma başlarım. Bilgisayarınız UEFI destekliyorsa ve AHCI modu kapalı ise açın. Yine işe yaramazsa BIOS güncel değilse güncellersiniz.
Az önce denedim. SSD'yi döktüm yine olmadı ya. Sinir bozucu bir durum.
GPT olarak yazıldı. Diskler de GPT. AHCI modu açık.
UEFİ seçerek ilerliyorum. Ama ekranda anakart logosu çıkıyor, sonra bir Windows penceresi gelip 30 saniye sonra PC kendini kapatıyor. Sürekli böyle...
BİOS'u nasıl güncelleyebilirim? Hiç yapmadım.

Kurulum diskinde bir sorun olma ihtimali var mı?

Anakartın modeli nedir? Hkey_local_machine> hardware > description > System > BIOS yolunu takip ettiğinizde baseboardproduct da yazması gerekiyor.

Aynı sekmede biosversion var onu da söyler misiniz?

Son düzenleme:
Kurulum diskinde bir sorun olma ihtimali var mı?

Anakartın modeli nedir? Hkey_local_machine> hardware > description > System > BIOS yolunu takip ettiğinizde baseboardproduct da yazması gerekiyor.

Aynı sekmede biosversion var onu da söyler misiniz?

Nasıl bir sorun? Daha yeni aldım. Ve şu an kullanıyorum.
BIOS güncellemesi yaptım ama garip garip şeyler oldu.
PC açılırken ekranda yatay yarım santimlik beyaz ince bir çizgi çıkıyor?
PC'yi açtım şimdi bir kendine gelsin diye.
Tekrar formatı deneyeceğim. Birazdan bilgi veririm.
PC'ye bir şey olmazsa tabii. :)

Nasıl bir sorun? Daha yeni aldım. Ve şu an kullanıyorum.
BIOS güncellemesi yaptım ama garip garip şeyler oldu.
PC açılırken ekranda yatay yarım santimlik beyaz ince bir çizgi çıkıyor?
PC'yi açtım şimdi bir kendine gelsin diye.
Tekrar formatı deneyeceğim. Birazdan bilgi veririm.
PC'ye bir şey olmazsa tabii. :)

Yanlış BIOS sürümüyse geçmiş olsun :)

Yok niye yanlış olsun ki. Sitesinden indirdim.
Ama saçma sapan oldu PC ya.
Pili çıkartıp sıfırlasam eskiye döner mi?
Ya bu nasıl M.2 SSD bela aldık başımıza. Kırıp atacağım şimdi. :)

Dene bakalım düzelmezse eski sürüme geri dönersin. BIOS güncellemesiyle böyle bir sorun olacağını sanmıyorum. BIOS güncellemesi hata giderilmesi için yapılıyor. Windows ISO dosyası hala duruyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı