Windows 10 kurulum başlamıyor

Dene bakalım düzelmezse eski sürüme geri dönersin. BIOS güncellemesiyle böyle bir sorun olacağını sanmıyorum. BIOS güncellemesi hata giderilmesi için yapılıyor. Windows ISO dosyası hala duruyor mu?
Dengesizleşti açılışta.
Dediğim gibi ince yarım santimlik bir beyaz çizgi oluyor. Yakalayabilirsem fotosunu alırım.
Şu Asus firmasının logosunun çıkması gerektiği anda oluyor.
İSO duruyor evet. Hatta M2SSD içinde.
SSD çalışıyor düzgün şekilde.
Ama nedense USB'den UEFİ olarak başlattığımda dediğim reset atma durumu oluyor.
UEFİ değil de diğer seçenekle başlatınca da ekran MBR/GTP uyarı yazısı çıkıyor.
Anlamadım gitti.
PC'yi kapatıp açayım tekrar.

Dosya Ekleri

• 20211012_033205.jpg
    20211012_033205.jpg
    222,5 KB · Görüntüleme: 37
  • 20211012_033325.jpg
    20211012_033325.jpg
    216,1 KB · Görüntüleme: 12
Dengesizleşti açılışta.
Dediğim gibi ince yarım santimlik bir beyaz çizgi oluyor. Yakalayabilirsem fotosunu alırım.
Şu ASUS firmasının logosunun çıkması gerektiği anda oluyor.
ISO duruyor evet. Hatta M.2 SSD içinde.
SSD çalışıyor düzgün şekilde.
Ama nedense USB'den UEFI olarak başlattığımda dediğim reset atma durumu oluyor.
UEFI değil de diğer seçenekle başlatınca da ekran MBR/GTP uyarı yazısı çıkıyor.
Anlamadım gitti.
PC'yi kapatıp açayım tekrar.

Tekrar AHCI'ya alıp boot option #1 seçeneğini UEFI SanDisk'e çevirip kaydedip format atmayı deneyin. Windows USB'yi Rufus ile GPT seçerek mi yazdırdınız. Dengesizleşti açılışta dediniz acaba BIOS güncelleyince RAM frekansı mı değişti ona da bir bakabilirsiniz. Ben çıkıyorum baktınız işler iyice bozuluyor sabah araştırmayı deneyin. Sabah yardımcı olacak daha çok kişi olur forumda.

Son düzenleme:
Tekrar AHCI'ya alıp boot option #1 seçeneğini UEFI SanDisk'e çevirip kaydedip format atmayı deneyin. Windows USB'yi Rufus ile GPT seçerek mi yazdırdınız. Dengesizleşti açılışta dediniz acaba BIOS güncelleyince RAM frekansı mı değişti ona da bir bakabilirsiniz.
Başardım format olayını. Ama şu beyaz çizgi çıkıyor yine.
Pili çıkartıp bios sıfırlamayı deneyip sonucu yazarım.

Başardım format olayını. Ama şu beyaz çizgi çıkıyor yine.
Pili çıkartıp BIOS sıfırlamayı deneyip sonucu yazarım.

Eğer güncel ve doğru bir BIOS güncellemesi yaptıysanız o çizgi belki de normal bir olaydır. Bende de bilgisayar açılırken sol üstte o dediğiniz alttan tire şeklinde çizgi çıkıyor.

Eğer güncel ve doğru bir BIOS güncellemesi yaptıysanız o çizgi belki de normal bir olaydır. Bende de bilgisayar açılırken sol üstte o dediğiniz alttan tire şeklinde çizgi çıkıyor.
Pili çıkarttım bekledim. Bios eski haline dönmedi.
Anakartın sitesinden bi önceki biosu indirip onu yükleyeceğim.
O çizgi rahatsız edici ya. :) Normal gelmedi bana pek.

Pili çıkarttım bekledim. BIOS eski haline dönmedi.
Anakartın sitesinden bir önceki BIOS'u indirip onu yükleyeceğim.
O çizgi rahatsız edici ya. :) normal gelmedi bana pek.

Format sorununu nasıl çözdünüz. Çizgi olayını çözerseniz bana da söyleyin varsa bir yöntemi bende yapayım. Ben yatıyorum iyi geceler.

Son düzenleme:
Format sorununu nasıl çözdünüz. Çizgi olayını çözerseniz bana da söyleyin varsa bir yöntemi bende yapayım. Ben yatıyorum iyi geceler.
Tamam teşekkürler. İyi geceler.
Formatı nasıl çözdüğü ben de tam anlamadım.
Bios güncellemesi yaptım ve Bios'ta M2 için bir seçenek vardı onu ''aktif'' hale getirdim.
Az önce eski sürümü yükledim ama çizgi gitmedi. 2 önceki sürümü deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı