Windows 10 kurulum dosyaları RAR'a sıkıştırarak paylaşılır mı?

Pube

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Huawei Matebook D15 AMD Radeon Vega 8, Ryzen 5 3500U
Meslek
Öğrenci
Öncellikle merhaba arkadaşım bilgisayar toplamış ve USB'den Windows kurmak için oradan buradan USB almak istemiyor bu yüzden bana yazdı. Ben de şöyle bir şey düşündüm; bendeki Windows kurulum dosyaları olan USB'nin içindeki dosyaları WinRAR üzerinden sıkıştırarak MediaFire isimli dosya yükleme sitesine yükleyip arkadaşıma link göndereyim sonra da arkadaşım o dosyayı telefonuna indirsin. RAR isimli uygulamadan OTG kablosu ile şuraya çıkart yaparak USB'ye aktarıp temiz bir şekilde Windows'u kursun.

Böyle bir şey mümkün olabilir mi sorunsuz bir şekilde bilgisayarına Windows kurabilir mi?

Not: Tanıdığı Windows 10 kullanan birisi yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Microsoft siteden indirip ISO'yu USB'ye yazarak arkadaşınıza verin. Link ile olmaz bence.
Arkadaşımla aynı şehirde değiliz o yüzden böyle düşündüm.
USB almak istemiyor ama USB'den temiz bir şekilde Windows mu kurmak istiyor? Kafam karıştı.
USB var elinde ama tanıdığı Windows 10 kullanan yok bilgisayarcılarada kurdurup para vermek istemiyor.

Dosya aynı dosya sonuçta içindekilerde aynı, olur diye düşünüyorum neden olmasınki.
Microsoft siteden indirip ISO'yu USB'ye yazarak arkadaşınıza verin. Link ile olmaz bence.
Bende yazılmış USB var zaten içindeki dosyaları sıkıştırıp Mediafire'ye yüklicem o da telefonuna indirip Rarı USB'ye çıkartacak

Son düzenleme:
USB var elinde ama tanıdığı Windows 10 kullanan yok bilgisayarcılarada kurdurup para vermek istemiyor.

Dosya aynı dosya sonuçta içindekilerde aynı, olur diye düşünüyorum neden olmasınki.
Dediğiniz şey denenebilir fakat bence işe yaramaz. Bu arada evdeki bilgisayarında hiçbir işletim sistemi yüklü değil mi? Sırf USB'ye imajı yazdırmak için Windows 10 kullanması gerekmiyor.

Dediğiniz şey denenebilir fakat bence işe yaramaz. Bu arada evdeki bilgisayarında hiçbir işletim sistemi yüklü değil mi? Sırf USB'ye imajı yazdırmak için Windows 10 kullanması gerekmiyor.
Toplama bilgisayar içinde hiçbir işletim sistemi yok.

OTG kablosu ile şuraya çıkart yaparak USB'ye aktarıp temiz bir şekilde Windows'u kursun.

Flash belleğe dosyayı atıyor ama flash belleği boot edilebilir yapmıyor kurulum ekranına ulaşamaz.
Kurulum ekranına ulaşılmadığı için dosyaları nasıl atacak?
Eskra olarak sizin dediğiniz yöntem sadece dosyları atsın sonuçta aynı dosyalar diyorsun da SSD ya da harrdisk boot edilebilir olmuycak.
WinRAR da ne kadar sıkıştıracabileceksin ne kadar sürede onu MediaFire'a yüklüyceksin sanırsam 10GB sınırı vardı.
Arkadaşın indirdi diyelim açma süresi var 128 GB flash bellek alması lazım dosyayı açabilmesi için.
Bir farklı işletim sistemi kullanan arkadaşından Windows 10 ISO hazırlar mısın demesi.

Flash belleğe dosyayı atıyor ama flash belleği boot edilebilir yapmıyor kurulum ekranına ulaşamaz.
Kurulum ekranına ulaşılmadığı için dosyaları nasıl atacak?
Eskra olarak sizin dediğiniz yöntem sadece dosyları atsın sonuçta aynı dosyalar diyorsun da SSD ya da harrdisk boot edilebilir olmuycak.
WinRAR da ne kadar sıkıştıracabileceksin ne kadar sürede onu MediaFire'a yüklüyceksin sanırsam 10GB sınırı vardı.
Arkadaşın indirdi diyelim açma süresi var 128 GB flash bellek alması lazım dosyayı açabilmesi için.
Bir farklı işletim sistemi kullanan arkadaşından Windows 10 ISO hazırlar mısın demesi.

Siz anlamadınız sanırsam beni, Windows 10 bende var onda yok ayrıca 128 GB flash belleğe ne gerek var?

windows 10 ortalama 70gb arkadaşınız flash belleğe atmıycak mı ?
Sende olasada ona attığında onun zip ten çıkarması lazım zipten çıkartıp telefonda durmuycağına göre telefondan flasa atması lazım.
Dediğiniz yöntem malesef çalışmaz.

Geri
Yukarı