Çözüldü Windows 10 kurulum ekranı gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ongun AKIN

Hectopat
Daha fazla  
ASUS ROG STRIX Gaming H Z390 anakartım. F8 ile Boot menüsüne girip UEFI Windows USB'sini seçtiğimde, normalde bilgisayarın resetlenip Windows kurulum ekranının gelmesini beklerken, Windows Boot Manager açılıyor, ben 64 Bit işletim sistemini seçtiğimde de uzun süren bir loading ekranı geliyor. Yani Windows'un kurulum ekranına ulaşamıyorum? Bilgisayar yeni toplandı, daha hiçbir şey kurulmadı sadece BIOS'da RAM frekansını yükseltmek içim XMP'yi devreye almak gibi ufak bir iki ayar yaptım.

Ayrıca USB'de Windows'un orijinal belleği ( Kutu olarak satın almıştım ) Video linkini veriyorum. Orada aslında sorunu net bir şekilde göreceksiniz. Normalde, bilgisayarın tekrar başlaması ve benim Windows kurulum ekranına gelmem gerekmiyor mudur? Ama her nedense 'Windows Boot Manager' şeklinde bir sayfa açılıyor ve nedenini bilmiyorum. BIOS'ta RAM frekansını yükseltmek için XMP'yi devreye almak ve Advanced/Boot Menüsü altında CSM'yi açmak dışında bir şey yapmadım. Fast Boot seçeneğini 'Disabled' yapın deniyordu onu da yaptım değişen bir şey yok, Secure Boot'u da disabled yaptım (Bir alakası olduğunu düşünmesem de) yine sonuç aynı. Hep bu ekrana geliyor, Boot edemiyorum USB'den. Bu arada USB Windows'un kendi USB'si; ben oluşturmadım yani. Kutu USB olarak satın almıştım.
Lütfen bilgi sahibi insanlar yardımcı olsunlar. BIOS'ta mı anlamadığım bir şeyler var bilemiyorum. Teşekkür ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yani benim elimdeki USB ile mi ilgili sorun? Ama orjinal kutu içeriğindeki windows logolu USB bu. Orjinal ürün alıp, yine de kendi kurulum USB'mi oluşturmak ? Ne çektim ben ya. Sorunun bundan kaynaklandığını mı düşünüyorsunuz?
Yardım edecek yok sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı