Windows 10 kurulum esnasında internete bağlanmamak sorun çıkartır mı?

Bazı sürücü güncelleştirmelerini yapamayabilir ama Windows'u kurar. Yerel hesap olarak giriş yapmak istiyorsanız Microsoft hesabı istediği yer gelince internet bağlantınızı kesip geri tıklarsanız yerel hesap açılmış olur, bunu yapıyorum ben.
O yapılmayan sürücü güncelleştirmeleri bir sıkıntı çıkarır mı? Kararsız kaldım.

O şekilde de hiç sorun olmaz. Kurulum sonunda internete bağlanıp Windows Update kısmından güncellemeleri yapmayı unutma.
Teşekkür ederim. Bağladığımda yapacak aynı güncellemeler, update de çıkar değil mi?
Biraz eski bir sisteme sahibim, 1-2 güncelleme olmaz da bilgisayar tam düzgün çalışmaz diye şüphe ediyorum.

O yapılmayan sürücü güncelleştirmeleri bir sıkıntı çıkarır mı? Kararsız kaldım.

Ağ sürücüsü yüklenmiş olursa Windows Update ile güncelleyebilirsin sürücüleri. Zaten sana taktiği verdim, Microsoft hesabı istediği yer gelince internet bağlantısını kes ve daha sonra geri tuşuna bas, yerel hesap yeri gelince interneti geri aç. Microsoft hesabı istediği yer gelene kadar internet bağlantısı açık olabilir sadece hesap istediği zaman kesersin daha sonra tekrar açarsın kurulum boyunca.

Ağ sürücüsü yüklenmiş olursa Windows Update ile güncelleyebilirsin sürücüleri. Zaten sana taktiği verdim, Microsoft hesabı istediği yer gelince internet bağlantısını kes ve daha sonra geri tuşuna bas, yerel hesap yeri gelince interneti geri aç. Microsoft hesabı istediği yer gelene kadar internet bağlantısı açık olabilir sadece hesap istediği zaman kesersin daha sonra tekrar açarsın kurulum boyunca.
Hocam teşekkürler bir de formatta disk ayarlama, seçme kısmıyla ilgili bir sorum var ancak buradan mı sorayım yoksa yeni konu mu açayım? Disk kısmında ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.

Hocam teşekkürler bir de formatta disk ayarlama, seçme kısmıyla ilgili bir sorum var ancak buradan mı sorayım yoksa yeni konu mu açayım? Disk kısmında ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.

Yeni konu açabilirsin, fazla zor bir şey değil. Diskin içerisindeki verileri ve her şeyi silmek istiyorsan biçimlendireceksin. Disk bölümünü silmek istiyorsan sileceksin, gene biçimlendir mantığıyla aynı ama bölümü de siliyor. Yeni dersen yeni disk bölümü oluşturabilirsin.

Yeni konu açabilirsin, fazla zor bir şey değil. Diskin içerisindeki verileri ve her şeyi silmek istiyorsan biçimlendireceksin. Disk bölümünü silmek istiyorsan sileceksin, gene biçimlendir mantığıyla aynı ama bölümü de siliyor. Yeni dersen yeni disk bölümü oluşturabilirsin.

Yeni konu açıp görüntülüyü de atarak sizi etiketlesem? Temiz kurulum yapmak istiyorum bunun için ne silmem, ne silmemem gerekir bilmiyorum.

Yeni konu açıp görüntülüyü de atarak sizi etiketlesem? Temiz kurulum yapmak istiyorum bunun için ne silmem, ne silmemem gerekir bilmiyorum.

Temiz kurulum yapacaksan görünen ne varsa biçimlendireceksin, daha sonra sileceksin. Tek disk gözüktüğü zaman ileri diyeceksin. Bu kadar.

Hocam konuyu açıp, görülen diskleri fotoğraf olarak attım. Rica etsem oradan yardım etme imkanın var mı?

Aktif olursam yardım ederim ama gene aynı dediğimi yazmak zorunda kalırım.

Ağ bağlama kısmında telefon şarj kablosunu kullanarak bağladım. Ancak direk yerel hesaba attı sanırsam.
Sol altta "daha da iyisi, isterseniz çevrimiçi hesap oluşturalım" yazıyordu. Ben kullanıcı ismini girdim, ardından parola istedi, boş bıraktım ve devam ettim.(parola kısmında da çevrimiçi hesap seçeneği duruyordu)
Acaba internet mi gelmedi diyerek bilgisayar açıldığı gibi tarayıcıdan YouTube'a girdim, biraz yavaş açsa da açtı.
İstemeden doğru mu yapmışım? Veya sistem direk beni yerel hesaba mı atmış?

Ağ bağlama kısmında telefon şarj kablosunu kullanarak bağladım. Ancak direk yerel hesaba attı sanırsam.
Sol altta "daha da iyisi, isterseniz çevrimiçi hesap oluşturalım" yazıyordu. Ben kullanıcı ismini girdim, ardından parola istedi, boş bıraktım ve devam ettim.(parola kısmında da çevrimiçi hesap seçeneği duruyordu)
Acaba internet mi gelmedi diyerek bilgisayar açıldığı gibi tarayıcıdan YouTube'a girdim, biraz yavaş açsa da açtı.
İstemeden doğru mu yapmışım? Veya sistem direk beni yerel hesaba mı atmış?

Tam bağlanmamış olabilir. Güncel sürüm ISO muydu? İnternet bağlantısı olmayınca veya kesince yerel hesap açtırıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı