Çözüldü Windows 10 kurulum hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yuhbaranhu2

Centipat
RAM
8 GB
Ekran kartı
RTX 3050
İşlemci
İ5- 11400H
Almış olduğum yeni laptopa Windows 10 kurmak istedim. USB'yi taktım ve kuruluma başladım. Sürücü ekranı kısmında ise böyle bir hata aldım. Hatayı araştırdım ve VMD ile alakalı olabilir diyen birkaç yer gördüm. Fakat hâlâ çözemedim. Çözümü bilen varsa yardımcı olabilir mi?

IMG20231007140401.jpg

Çözüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm
Bunun yerine VMD'yi BİOS'tan kapattım. Windows kurulunca Intel sürücüsünü yükleyip geri açacağım.

Bir şey daha sormak istiyorum.

Ben Windows kurarken Technopat rehberini takip ederek kuruyorum. Rehbere göre kurmak istediğim diskin üzerine gelip yeni demem gerekiyor. Fakat benim kurmak istediğim diskin üzerine gelince yeni kısmı gri yani seçilemez şekilde oluyor. Ben direkt burada kurmak istediğim diski seçip ileri desem ve yeni kısmına hiç tıklamazsam ne olur? Hata oluşur mu?
IMG20231007144247.jpg

Son düzenleme:
Bunun yerine VMD'yi BIOS'tan kapattım. Windows kurulunca Intel sürücüsünü yükleyip geri açacağım.

Bir şey daha sormak istiyorum.

Ben Windows kurarken Technopat rehberini takip ederek kuruyorum. Rehbere göre kurmak istediğim diskin üzerine gelip yeni demem gerekiyor. Fakat benim kurmak istediğim diskin üzerine gelince yeni kısmı gri yani seçilemez şekilde oluyor. Ben direkt burada kurmak istediğim diski seçip ileri desem ve yeni kısmına hiç tıklamazsam ne olur? Hata oluşur mu?Eki Görüntüle 1969637

Hayır, yeni kısmına tıklamanıza gerek yok. İlerle bastığınız zaman, gerekli disk bölümlerini Windows otomatik oluşturur.

Yeni konular

Geri
Yukarı