Windows 10 Kurulum Sırasında "Windows Bu Diske Kurulamaz Hatası" sorunu

Aprunçurtigin

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Technopat sitesinde yer alan Windows 10 kurulum başlığındaki her şeyi hazırladım ve kuruluma geçtim. Kurulum esnasında sadece C sürücüsünü silip kişisel verilerimin olduğu D sürücüsünü aynen bırakacaktım.

Disk silme kısmı geldiğinde C diskini sildim. Oraya Windows 10 kurmak istediğimde "Windows bu diske kurulamaz hatası aldım". Bu hatayı aşmak için D sürücünü de silmem gerekiyor sanırım. Fakat yedeklemedigim için maalesef silemiyorum. C sürücünü sıktığım için de bilgisayarı açamıyorum. Sorun gider, sistem yükleme falan yapılmıyor. Ortada kaldim. Bu durumda ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
C sürücüsü ile ilgili olan bölümleri silip en yüksek kapasiteli olan C sürücü bölümüne tıklayıp yeni deyip en yüksek kapasiteli C sürücüsüne kurmayı dene.

C sürücüsü ile ilgili olan bölümleri silip en yüksek kapasiteli olan C sürücü bölümüne tıklayıp yeni deyip en yüksek kapasiteli C sürücüsüne kurmayı dene.[/QUOTEb
IMG-20180804-WA0069.jpg
böyle açıklayabilir misin ?

Geçen gün ben de böyle bir sorunla karşılaşmıştım. Windows'u kuracağım diski önce biçimlendirdim sonra sildim en sonunda yeniden oluşturup yeniden başlattım. Ama herhalde biraz şansa başarmışım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı