Windows 10 kurulum yapılmıyor

Furkan Çal

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir SSD aldım fakat üzerine yeni bir Windows kurulumu yaptığımda kurulum sonrası yeniden başlatırken mavi ekran verip hata kodu veriyor fakat kodu hatırlamıyorum. Sorunu anlayamadım fakat hard diske kurduğumda Windows'u açabildim, ayrıca farklı bir bilgisayarda kurulum yaptığımda yine de aynı hatayı aldım. Sizce sorun nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni aldığınız SSD'yi farklı bilgisayara takıp mı kurulum yapmayı denediniz?

İlk kutudan çıktığı haliyle bilgisayara takıp aktif hale getirdim daha sonra USB ile format attım fakat GPT olmadığını söyledi GPT'ye çevirdim şu an Windows 10 kurulumu sonra mavi ekran hatası alıyorum.

Aldığınız hatayı tekrar verdirtip söylemeniz daha güzel olur. Eğer yakalayamayacağınız kadar hızlı geçiyorsa telefon yardımıyla kayıt esnasında durdurup söylemeniz gerek. Öyle daha güzel sonuç alırız.

Aldığınız hatayı tekrar verdirtip söylemeniz daha güzel olur. Eğer yakalayamayacağınız kadar hızlı geçiyorsa telefon yardımıyla kayıt esnasında durdurup söylemeniz gerek. Öyle daha güzel sonuç alırız.

Sorunu Vatan Bilgisayar'a gidip oradaki güya teknik servis arkadaşa bildirdim ve denemeyi yaptığımızda yani sıfırdan bir Windows kurduğumuzda aynı hatayı orada da aldık ve ürünün bozuk olduğunu değiştirilmesi gerektiğini söyledi bizde tamam deyip teslim ettik 21 iş günü dediler hata kodu ise şu "winload.efi" hatası kodu ise "0xc000000e" olması gerek çözüm araştırdım birkaç şey denedim bootrec komutlarını vesaire ama herhangi çözüm alamayınca umudu kesip teslim ettim sonucu bildiririm :)

Yeni konular

Geri
Yukarı