Çözüldü Windows 10 kurulumda mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

efeali

Centipat
Merhaba,
Sistemin parçalarını yeni aldım ve Windows 10 kurmaya çalıştığımda, kurulumun ortasında (bazen başında bazen ortasında) mavi ekran hatası alıyorum ve her seferinde farklı hata kodları dönmekte. Bileşenler:
  • i5 9600K.
  • MSI MAG Z390 Tomahawk.
  • XPG Gammix DX10 8+8.
  • MSI RTX 2070.
  • Rampage 750W 80+ Gold.
  • James Donkey 1 TB M.2.

• Ekran kartını farklı PC'de denedim, performans ve çalışmasında sorun yok.
  • 3 farklı diske kurulum yapmayı denedim; M.2, SSD, SATA(SATA ve SSD faklı PC'lerde denedim çalışır durumdalar)
  • 4 farklı RAM ile denedim, hepsini teker teker takıp (XPG ve Team marka).
  • 3 farklı USB ile kurulum denedim.
  • Çalışan farklı 650W PSU ile denendi, PSU farklı PC'de denendi.
  • Minimum parçalarla denedim disk, işlemci, anakart ve 1 adet RAM ile.
  • BIOS ekranında bütün bilgiler gözükmekte; işlemci frekansı, RAM frekansı, disk vb. O.C Ve XMP kapalı en minimum profil ile denendi.
Önerebileceğiniz bir çözüm var mı? Windows kurulamadığı için minidump dosyası atamıyorum. Artık bunalmış durumdayım yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sondaki hata bellek ile ilgili bu işlemcinin içindeki önbellek dahi olabilir, farklı bir işlemci ile dener misin?
Merhaba,
Dışarda montajlı halinin fotoğraflarını ve aldığım hataların videolarını paylaşıyorum.
Hafta sonu anakartı vatanda test ettirdim, hata almadıklarını söylediler. Malesef işlemci ve diğer bileşenleri vatandan almadığım için test ettiremedim.
Anakarttaki ez debug ışıklarından sadece vga yanmakta(ekran kartı takılı değil). Kontrol amaçlı ram olmadan denedim ram hatası ışığı yandı.
Elimdekiler bunlar yardımcı olabilirseniz sevinirim. WhatsApp Image 2020-01-13 at 07.06.12.jpegWhatsApp Image 2020-01-13 at 07.06.10.jpegWhatsApp Image 2020-01-13 at 07.06.13.jpegWhatsApp Image 2020-01-13 at 07.06.14 (1).jpegWhatsApp Image 2020-01-13 at 07.06.14.jpeg

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Maalesef elimde veya çevremde uyumlu bir işlemci bulunmamakta.

Elimde +4 pini doldurabilecek bir PSU yok ancak yan ofisten ASUS Z390 GAMING-H modeli ile denedim aynı hataları tekrarladı. Intel'in destek sayfasından talep oluşturdum konu ile ilgili. Yapacak başka bir şey kalmadı sanırım. Teşekkür ederim ilginiz için.

Merhaba,
Sorun çözüldü. Intel ile iletişime geçtim durumu bildirdim işlemciyi sıfırı ile değiştirdiler. Yeni işlemci ile kurulumu sorunsuz tamamladım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı