Çözüldü Windows 10 kurulumda sol üstte çizgi yanıp sönüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

zValiant

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel Core i3-4130.
Ekran kartı: AMD Radeon RX 480 4 GB.
RAM: Kingston 8 GB DDR3 1333MHz.
Depolama: 230 GB SATA3 SSD.
Anakart: Gigabyte H81M-DS2 rev 3.0.
İşletim sistemi: Windows 11 Pro 64-bit 23H2.
Meslek
Öğrenci
Merhaba, bilgisayarımdaki çeşitli sorunlardan ötürü format atmak istiyorum fakat USBden boot ettiğim zaman sol üstte çizgi yanıp sönüyor. Rufus ile yazdırmayı denedim, Ventoy kullanmayı denedim Ventoy menüsü açıldı Windows'u seçince yine aynı hata geldi, Media Creation Tool ile yazdırmayı denedim hepsinde aynı hatayı veriyor. 15-20 dakika boyunca bekledim düzelmiyor sabahtan beri bununla uğraşıyorum. Kurmaya çalıştığım işletim sistemi Windows 10 22H2. ISO dosyasını TechBench'den indiriyorum.

Sistem:
  • İşlemci: Intel Core 2 Quad Q9400 4 çekirdek.
  • Ekran kartı: ASUS NVIDIA GeForce GT630 2 GB.
  • RAM: Kingston 8 GB DDR3 1333MHz.
  • Depolama: 2 adet 250GB HDD.
  • Anakart: MSI G41M-P33 Combo.

Bağlantıdaki rehber yardımıyla sorunu çözdüm.

Son düzenleme:
Hata sebebi: Bu sorun genellikle eski bilgisayarlarda görülür. Yeni işletim sistemlerini desteklemez.

Desteklemediği sürümler: Windows 8-10-11

Çözümü: Bilgisayarı aldığınızda yüklü işletim sistemi ne ise (Windows 7) yükleyerek sorunu çözebilirsiniz.

Hata sebebi: Bu sorun genellikle eski bilgisayarlarda görülür. Yeni işletim sistemlerini desteklemez.

Desteklemediği sürümler: Windows 8-10-11

Çözümü: Bilgisayarı aldığınızda yüklü işletim sistemi ne ise (Windows 7) yükleyerek sorunu çözebilirsiniz.
Alakası yok, Windows 8 ve 8.1 sorunsuz tak diye çalışıyor. Windows 10'da da USB portunu değiştirip bi 5 dakika bekleyince açıldı. Yanlış bilgi vermeyin, bilgisayar Windows 10'u destekliyor.

Geri
Yukarı