Windows 10 Kurulumda "Yeni bir bölüm oluşturamadık veya mevcut bir bölüm bulamadık" Hatası

Oblivion98

Hectopat
Windows 10 yüklü olan bilgisayarımda mavi ekran sorununu çözememem dolayısıyla Win10 media creation tool ve Rufus ile Toshiba 32 GB 2.0 USB belleğini kullanarak formata giriştim.

Başlangıçta Boot ayarlarında First Boot Device'da USB belleği görmedi. Bunun üzerine USB belleği Hard Disk olarak göstererek formata başlattım.

Tam ilerlerken Windows'u kuracağım C diskini (111.3 GB) seçme kısmında "Yeni bir bölüm oluşturamadık veya mevcut bir bölüm bulamadık" hatasıyla karşılaştım.

WhatsApp Image 2019-09-03 at 19.01.39.jpeg

WhatsApp Image 2019-09-03 at 19.54.26.jpeg

Sorun BIOS ayarlarımla mı ilgili bilmiyorum ama bunlar da BIOS panelim:
WhatsApp Image 2019-09-03 at 19.09.47.jpeg

WhatsApp Image 2019-09-03 at 19.15.01.jpeg

WhatsApp Image 2019-09-03 at 19.15.02.jpeg

1-USB belleği farklı portlara takmayı denedim.
2-USB'yi çıkartıp yenile deyip tekrar takmayı denedim.
3-CMD'den diskpart, disklist clean gibi komut dizisini yazmayı denedim "Bir veya daha çok disk yeni yapılandırmayla güncelleştirilemedi" hatasını verdi.

Şu an bilgisayarımda masaüstüne de erişemiyorum, D diskime önemli dosyaları yedeklemiştim onları da alamıyorum.
Bu sorun hakkında nasıl çözüm bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı