Çözüldü Windows 10 "Yeni bir bölüm oluşturamadık veya mevcut bir bölüm bulamadık" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AhmetBirkan

Hectopat
Merhaba, arkadaşlar yeni macOS kurdum (Catalina). Yanına Dual BOOT olarak Windows 10 kuracağım. Bu yüzden macOS içerisinden diski 3 parçaya böldüm (Linux içinde bir parça). Ardından kuruluma geçtim, bölümü seçip biçimlendiriyorum ve kurulumu başlat diyorum. Hata veriyor. Nasıl düzeltebilirim?

Donanım:
i7 7700K
RX 580 8 GB
250 GB NVMe M.2 SSD

Örnek resim (İnternetten aldım fakat hata aynı):
1595893848894.png

Kurulacak disk:
{5BBB044D-2739-453C-9AD0-9BD8B20E1B71}.png.jpg

Çözüm
Biçimlendirirken nasıl bir hata alıyorsun?
Hata almıyorum. 100 GB'lık bölümü biçimlendirip başlat diyorum ve konudaki resimde bulunan hata geliyor.
Sorunu çözdüm. macOS'u tekrar kurdum ve şansımı tekrar denemek istedim ve oldu. Şu an formatlanıyor. Büyük ihtimalle sorun kaynağı macOS üzerinden parçalarken diski hatalı parçaladım. Teşekkürler.

Sorun çözümünü bilmiyorum fakat bu başlığı incelemende yarar var.

Diskinde sorun olabilir HDD ise badsectör olmuş olabilir bende bu durumla pek karşılaşmıyorum ama diskine baktırmanı gerekirse yeni bir disk alıp onunla test etmeni öneririm.

Kurulum ekranında o bölümü silip, yeniden oluşturduktan sonra biçimlendirip dener misin?
Denedim maalesef olmuyor.

Sorun çözümünü bilmiyorum fakat bu başlığı incelemende yarar var.
Forumdaki tüm konuları konu açmadan önce inceledim.
Diskinde sorun olabilir HDD ise badsectör olmuş olabilir bende bu durumla pek karşılaşmıyorum ama diskine baktırmanı gerekirse yeni bir disk alıp onunla test etmeni öneririm.
Diskte problem yok.

Son düzenleme:
Biçimlendirirken nasıl bir hata alıyorsun?
Hata almıyorum. 100 GB'lık bölümü biçimlendirip başlat diyorum ve konudaki resimde bulunan hata geliyor.
Sorunu çözdüm. macOS'u tekrar kurdum ve şansımı tekrar denemek istedim ve oldu. Şu an formatlanıyor. Büyük ihtimalle sorun kaynağı macOS üzerinden parçalarken diski hatalı parçaladım. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı