Rehber Windows 10 kurulumu

AslanBey340

Centipat
Daha fazla  
İhtiyacımız olanlar: En az 8 GB boyutunda USB veya CD, Windows 10 sistem gereksinimlerini karşılamak.

1-Buradan Windows 10 yükleme aracını yükleyin.
2- indirdiğimiz Media Creation TOOL22H2 adlı .exe dosyasını açıyoruz.
3- açılınca birkaç şeyi hazırlıyoruz kısmı bittinten şartları kabul ediyoruma tıklıyoruz.
4- başka bir bilgisayar için yükleme mesyası oluştur deyip ileri butonuna tıklıyoruz.

image (1).png

5- buradan dili ve bilgisayarın kaç bit olduğunu seçiyoruz ve ileri butonuna basıyoruz.

Ekran Görüntüsü (11).png

6- buradan kendisi USB belleğe ya da CD'ye yazması için USB flash sürücü seçeneğine basıyoruz ve ileri diyoruz.

Ekran Görüntüsü (12).png

7- belleğimizi seçip ileri diyoruz.

Ekran Görüntüsü (13).png

Yüklenmesini beklerken uygulamayı - butonuna basarak görev çubuğuna atıp yüklenene kadar bilgisayarda vakit geçirebiliriz.

[Burdan sonraki resimler bana ait değildir]

1.jpeg

8- ileri butonuna tıklayın.

2.jpeg

9- şimdi yükleye tıklayın.

3.jpeg

10- kabul edip ileriye tıklayın.

4.jpeg

11- özel (tüm dosyalarınız silinir)

windows-10-kurulumu-resimli-anlatim-5.jpg

12- Windows'u yüklemek istediğiniz sürücüye basıp biçimlendir deyip ileri butonuna basın.

windows-10-kurulumu-resimli-anlatim-6.jpg

13- flash diskimizdeki sistem dosyaları bilgisayarımıza kopyalanıyor. Bu işlem 5-10 dakika gibi bir sürede tamamlanır ve makine kendini yeniden başlatabilir.

(Yeniden başlatma esnasında flash diskinizi USB sürücüden çıkarmayı unutmayın.)

14- yüklendikten sonra bilgisayar kullanıcı adı renkler ve internet bağlantısını ayarlayıp yeni işletim sisteminizin keyfini çıkarın.

Geçenki çekilişi 3 saatte onayladınız adamlarınkini 1dk da onaylıyonuzda benimkini neden saatlerce bekletiyorsunuz Technopat modları @Recep Baltaş.

2 saat oldu ama artık onaylayın şunu @Recep Baltaş.

Son düzenleme:
İhtiyacımız olanlar: En az 8 GB boyutunda USB veya CD, Windows 10 sistem gereksinimlerini karşılamak.

1-Buradan Windows 10 yükleme aracını yükleyin.
2- indirdiğimiz Media Creation TOOL22H2 adlı .exe dosyasını açıyoruz.
3- açılınca birkaç şeyi hazırlıyoruz kısmı bittinten şartları kabul ediyoruma tıklıyoruz.
4- başka bir bilgisayar için yükleme mesyası oluştur deyip ileri butonuna tıklıyoruz.

Eki Görüntüle 1691740

5- buradan dili ve bilgisayarın kaç bit olduğunu seçiyoruz ve ileri butonuna basıyoruz.

Eki Görüntüle 1691741

6- buradan kendisi USB belleğe ya da CD'ye yazması için USB flash sürücü seçeneğine basıyoruz ve ileri diyoruz.

Eki Görüntüle 1691742

7- belleğimizi seçip ileri diyoruz.

Eki Görüntüle 1691743

Yüklenmesini beklerken uygulamayı - butonuna basarak görev çubuğuna atıp yüklenene kadar bilgisayarda vakit geçirebiliriz.

[Burdan sonraki resimler bana ait değildir]

Eki Görüntüle 1691749

8- ileri butonuna tıklayın.

Eki Görüntüle 1691750

9- şimdi yükleye tıklayın.

Eki Görüntüle 1691751

10- kabul edip ileriye tıklayın.

Eki Görüntüle 1691752

11- özel (tüm dosyalarınız silinir)

Eki Görüntüle 1691753

12- Windows'u yüklemek istediğiniz sürücüye basıp biçimlendir deyip ileri butonuna basın.

Eki Görüntüle 1691757

13- flash diskimizdeki sistem dosyaları bilgisayarımıza kopyalanıyor. Bu işlem 5-10 dakika gibi bir sürede tamamlanır ve makine kendini yeniden başlatabilir.

(Yeniden başlatma esnasında flash diskinizi USB sürücüden çıkarmayı unutmayın.)

14- yüklendikten sonra bilgisayar kullanıcı adı renkler ve internet bağlantısını ayarlayıp yeni işletim sisteminizin keyfini çıkarın.

Geçenki çekilişi 3 saatte onayladınız adamlarınkini 1dk da onaylıyonuzda benimkini neden saatlerce bekletiyorsunuz Technopat modları @Recep Baltaş.

2 saat oldu ama artık onaylayın şunu @Recep Baltaş.
Ellerinize sağlık. Güzel bir rehber olmuş. Ayrıca eski Windows 10 sürümü isteyenler Windows ISO Downloader yazılımını kullanabilir.

Bunu kuruyorsunuz, en soldaki seçenekten devam ediyorsunuz böylece sadece C sürücüsü siliniyor. Mis gibi format tamamlanıyor. USB bozuksa kurtarıcıdır. Enterprise için mesela ücretli sürüm lazım.

Geri
Yukarı