Windows 10 kurulumu

merhabalar0

Picopat
Merhabalar, Windows 10 kurarken kuracağımız diski bazıları biçimlendirirken bazılari biçimlendirmiyor veya bazıları yeni secenegine tıklayıp ondan sonra kurarken bazıları hiç tıklamıyor, benim elime ulaşacak bilgisayarda 1TB HDD 256 GB SSD olacak ben ne yapmalıyım?

2. sorum ise Win 10 flash belleğini hazırladığım bilgisayarda sadece C diski olduğundan dolayı flash belleği D diski olarak görmüştü, FreeDOS bir cihaza Win 10 kurarken sıkıntı çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

yener999

Terapat
Yer
Kocaeli
Hayır hocam sorun olmaz. Bu rehebere göre yapın.

CypTeR

Hectopat
Yer
127.0.0.1
Merhabalar, Windows 10 kurarken kuracağımız diski bazıları biçimlendirirken bazılari biçimlendirmiyor veya bazıları yeni secenegine tıklayıp ondan sonra kurarken bazıları hiç tıklamıyor, benim elime ulaşacak bilgisayarda 1TB HDD 256 GB SSD olacak ben ne yapmalıyım?

2. sorum ise Win 10 flash belleğini hazırladığım bilgisayarda sadece C diski olduğundan dolayı flash belleği D diski olarak görmüştü, FreeDOS bir cihaza Win 10 kurarken sıkıntı çıkar mı?

UEFI olarak kuracaksanız. Diskler MBR desteklemez. Kuracağınız diski GPT biçimlendirmelisiniz.

KS
merhabalar0

merhabalar0

Picopat
Geç yazdığım için kusura bakmayın. SSD'ye kuramanız daha sağlıklı olacaktır. FreeDOS ise 2 diski de biçimlendirmeniz sağlıklı olacaktır.
SSD'ye kurdum, hddyi bilgisayar zaten kendisi ayarlamıştı. SSD'ye yeni dedim hepsini kullandım, işlem doğru mu?

Yukarı