Windows 10 Kurulumunda ''Bu diske Windows yüklenemez' Hatası

PORSHİUS

Kilopat
Arkadaşlar, arkadaşım Grundig laptop verdi Windows 10 yüklemem için. Her şeyi hallettim. Diski de biçimlendirdim.
Ama ileri tuşu aktif olmadı ve şöyle hata verdi. ''Windows bu diske yüklenemez. Seçilen disk gpt bölümü stilinde.'' uyarısı verdi. Yeni disk oluşturdum yine verdi. Diski biçimlendirdiğim için de laptopa giremiyorum. Lütfen yardım edin.

Son düzenleme:
Yeni tuşuna bastığında ayrılmış alanlardan birine kurmadığından emin misin? Biçimlendirmenin gereği yoktu eğer 2 adet "sistem" depolama alanı açtıysan.
Veya D'ye kurmaya çalışıyorsundur.

Merhabalar,

Aşağıdak adımları takip edebilirsin.

Uyarı : Bu işlemi yapınca diskiniz'deki her şey silinir.

Shift+F10'a basıyorsunuz

" diskpart "yaz enter'a bas
" list "enter bas
" select disk 0 " yaz enter bas
" clean " yaz enter'a bas

Detaylı video anlatım için:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni tuşuna bastığında ayrılmış alanlardan birine kurmadığından emin misin? Biçimlendirmenin gereği yoktu eğer 2 adet "sistem" depolama alanı açtıysan.
Veya D'ye kurmaya çalışıyorsundur.
Tek disk var. Diğer ayrılmış olanları kaldırdım bilgim var o kadar da. Ama Laptop'ta hata verdi.

Tek disk var. Diğer ayrılmış olanları kaldırdım bilgim var o kadar da. Ama Laptop'ta hata verdi.
Üstteki işlemi uygulayın. Bilgisayarın ayırdığı alanları silmemeniz gerekli. Kurtarma için alan açıyorlar. Tek diske kurulum sağlıklı değil. C ve D olmak üzere iki depolama alanı açın.

Üstteki işlemi uygulayın. Bilgisayarın ayırdığı alanları silmemeniz gerekli. Kurtarma için alan açıyorlar. Tek diske kurulum sağlıklı değil. C ve D olmak üzere iki depolama alanı açın.
Windows bu diske yüklenemez. Seçilen disk gpt bölümü stilinde. Bu hatayı alıyorum.

Hocam muhtemelen uefi bios modunda olan pc ye Efi Sistem yüklüyorsunuz. tüm ayrılmış bölümleri silip daha sonra yeniden bölüm oluşturursanız sorununuz çözülecektir.

Recep bey'in youtube videosu izlemeni tavsiye ederim. Düzgün bir usb hazırladıktan sonra format işlemine geçebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yeni Sisteme Windows 10 ve Sürücü Kurulumu Rehberi için bu videoyu izlemelisin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı