Windows 10 kurulumunda eski kuruluma ne oluyor?

DefKot

Yoctopat
Daha fazla  
USB'yi hazırladım. Technopat'ın yeni alınan bilgisayarlara işletim sistemi kurma rehberi var. BIOS'tan direkt Windows 10'u kuruyorlar. Peki diğer eski Windows 10'a ne oluyor? Onun için de bir işlem gerekmiyor mu? Direkt USB'yi takıp BIOS'tan kurulum mu yapacağız bilgisayara format atmak için?

USB'yi hazırladım. Technopat'ın yeni alınan bilgisayarlara işletim sistemi kurma rehberi var. BIOS'tan direkt Windows 10'u kuruyorlar. Peki diğer eski Windows 10'a ne oluyor? Onun için de bir işlem gerekmiyor mu? Direkt USB'yi takıp BIOS'tan kurulum mu yapacağız bilgisayara format atmak için?
Windows.old adında c diskinde bir klasör oluşturup eski sistem dosyalarını oraya atıyor. Yükseltme ile geçerseniz.

Temiz kurulum ile bir şey kalmaz. Yükseltme veya güncelleme ile geri yükleme yapılabilir. Bir süre sonra bunlar da kaybolur. İstenirse geri yükleme noktası oluşturulabilir.

Şu şekilde bir disk ekranı geliyor:
1642670730338.png

Seçip alttan delete'e basınca eski kurulum pufff gidiyor.

Temiz kurulum ile bir şey kalmaz. Yükseltme veya güncelleme ile geri yükleme yapılabilir. Bir süre sonra bunlar da kaybolur. İstenirse geri yükleme noktası oluşturulabilir.
IMG_20220120_125307.jpg

Bölüm 2 ve 3 ne oluyor? Ve kurtarma sürücüsüne falan bir işlem yapmam gerekiyor mu yoksa direk biçimlendirip kuruyorum Windows'u?

Hayır hocam. Bunları Windows oluşturuyor. Siz sadece kurun. 446,5 olan yere.

Elbette hocam. Temiz kurulum ile hiçbir şey kalmaz. Tekrar sitesinden indirip kurun.

Geri
Yukarı