Çözüldü Windows 10 kurulumunda medya sürücüsü yok hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xBlackfury

Hectopat
Bilgisayarım çöktükten sonra USB ile Windows 10 yüklemeye çalışıyorum ama bilgisayarınıza gereken bir medya sürücüsü yok hatası alıyorum. Birkaç şey denedim ama çözemedim. Ne yapabilirim çözmek için?

USB'yi Media Creation Tool'la hazırladım.

Tam bilmiyorum ama HDD sanırım çünkü USB gözüküyor boot yerinde seçiliyor.Eki Görüntüle 1431437

OTG kablosunun kendi driver ı mı var içinde ? Bende 2 tarafı da USB portu olan bir kablo var bir tarafına USB bir tarafına telefon kablosu taktım ama görmedi hiçbir şekilde.

Sorun bu ise USB de sorun yok hocam.
BIOS'tan SATA modunu IDE yapabiliyor musunuz kontrol edin.
Yapamazsanız anakartın SATA veya chipset sürücülerinin inf uzantılı dosyasını USB diskin içine atıp o ekranda sürücü yükle diyerek Windows'a tanıtmanız lazım.

Sorun bu ise USB de sorun yok hocam.
BIOS'tan SATA modunu IDE yapabiliyor musunuz kontrol edin.
Yapamazsanız anakartın SATA veya chipset sürücülerinin inf uzantılı dosyasını USB diskin içine atıp o ekranda sürücü yükle diyerek Windows'a tanıtmanız lazım.
Şuanda AHCI modunda birde RAID var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda AHCI modunda bir de RAID var.

O zaman @justblack 'ün dediği ayarı kontrol edin bu ayar yeni sistemlerde var ama senin sistemini bilmiyoruz.
Eğer bu ayarda yok ise dediğim gibi SATA AHCI'ya da chipset sürücüsünün inf dosyasını USB'ye atmanız ve sürücü yükle diyerek bu dosyanın kaynağını gösterip SATA sürücüsünü tanıtmanız lazım.

O zaman @justblack 'ün dediği ayarı kontrol edin bu ayar yeni sistemlerde var ama senin sistemini bilmiyoruz.
Eğer bu ayarda yok ise dediğim gibi SATA AHCI'ya da chipset sürücüsünün inf dosyasını USB'ye atmanız ve sürücü yükle diyerek bu dosyanın kaynağını gösterip SATA sürücüsünü tanıtmanız lazım.
Bende yok sanırım o ayar baktım bulamadım Intel işlemcilerde oluyor anladığım kadarıyla. Peki Windows kurulu flaşa atabilirmiyim chipset sürücüsünü ?

Bende yok sanırım o ayar baktım bulamadım Intel işlemcilerde oluyor anladığım kadarıyla. Peki Windows kurulu flaşa atabilir miyim chipset sürücüsünü?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Intel değil ise, bunu da deneyebilirsin. Benzer problem var.

Bende yok sanırım o ayar baktım bulamadım Intel işlemcilerde oluyor anladığım kadarıyla. Peki Windows kurulu flaşa atabilir miyim chipset sürücüsünü ?

Atarsın sorun olmaz ayrı bir klasör yap.
Ama dediğim gibi inf uzantılı olması lazım.
Exe yi orada görmez.

Exe yi orada görmez.

Bir de son olarak arada kaynadı sanırım şu sorum hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim "OTG kablosunun kendi driver ı mı var içinde ? Bende 2 tarafı da USB portu olan bir kablo var bir tarafına USB bir tarafına telefon kablosu taktım ama görmedi hiçbir şekilde." Elimde o kablodan olmadığı için bahsettiğim kabloyla falan denedim başaramadım.

Exe yi orada görmez.

Bir de onboard PIDE/SATA driver mı yoksa System & chipset drivers mı ya da ikisi de mi ?

Bir de son olarak arada kaynadı sanırım şu sorum hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim "OTG kablosunun kendi driver ı mı var içinde? Bende 2 tarafı da USB portu olan bir kablo var bir tarafına USB bir tarafına telefon kablosu taktım ama görmedi hiçbir şekilde." elimde o kablodan olmadığı için bahsettiğim kabloyla falan denedim başaramadım.

Bir de onboard PIDE/SATA driver mı yoksa System & chipset drivers mı ya da ikisi de mi?

Hepsini at zaten orada gerekli sürücüyü tanıyacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı