Windows 10 kurulumunda "Yeni bölüm oluşturulamadı" hatası

oguzhansr40

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Haçker
Merhaba ben bir bilgisayara Windows 10 kurulumu yapacağım. Yeni alan oluşturmaya çalıştığımda oluşturmuyor. İnternetten baktım konsol açıp birkaç kod ile sorun çözülüyor. Ama içerisinde çok önemli veriler olduğu için onların gitmesinden korkuyorum. Veriler D diskinde zaten. Ama kodların içinde "clean" gibi bir kod var. Bu kod ile içerisindeki tüm veriler silinir diye düşünüyorum. Ben veri kaybı olmadan bu sorunu nasıl çözerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İkiye ayrılmış ise ve C-D diye bölümler varsa artı D bölümünde veriler varsa C bölümü seçilip ileri denilecek. Format ekranında C ve D boyutlarına göre seçilebilir ki orada C veya D diye harf atanmaz.

İkiye ayrılmış ise ve C-D diye bölümler varsa artı D bölümünde veriler varsa C bölümü seçilip ileri denilecek. Format ekranında C ve D boyutlarına göre seçilebilir ki orada C veya D diye harf atanmaz.
Zaten orada Sürücü 0 vs. diye ayırdı.
Bilgisayarda tek disk var o disk ayarlama ekranında ikiye bölünmüş halde. Windows'u ilk diske kuracağım. İkinci diskte zaten verilerim var. İleri gibi seçenekler aktif değil. Yeni diyip disk oluşturmaya çalıştığımda oluşturmuyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20231021_220057.jpg
    IMG_20231021_220057.jpg
    206,9 KB · Görüntüleme: 12
Sil veya formatla seçeneği de aktif değil mi?
Şimdi iki tane ayrılmış disk alanım var. Birinde verilerim var. Onlara zarar gelmemesi lazım. Diğerine Windows kuracağım bu diski sildim yeni disk olarak kurmaya çalıştığımda olmuyor. İleri gibi seçenekler zaten aktif değil. Boş boş kaldım.

Sistemde başka takılı disk varsa çıkarın veya format USB'si dışında USB varsa da çıkarın.
Böyle takılmış başka disk var mı? Yoksa konsola gideceğiz mecbur. Konsol ile C dediğimiz yani silinmiş ve oluşturulamayan alanı bulup onu yeniden oluşturacağız. Eğer korkumuz varsa yedek disk varsa Linux ile girip D bölümündeki verileri aktaracağız.

Sistemde başka takılı disk varsa çıkarın veya format USB'si dışında USB varsa da çıkarın.
Böyle takılmış başka disk var mı? Yoksa konsola gideceğiz mecbur. Konsol ile C dediğimiz yani silinmiş ve oluşturulamayan alanı bulup onu yeniden oluşturacağız. Eğer korkumuz varsa yedek disk varsa Linux ile girip D bölümündeki verileri aktaracağız.
Sistemde başka bir disk takılı değil. Tek disk olduğunu söyledim. Format USB'si dışında başka bir USB takılı değil. Ek bir yedek disk falan da yok. Hatta oradaki verileri aktaracak diskim bile yok.

Geri
Yukarı