Çözüldü Windows 10 laptop uyku moduna alınca kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

393654

Kilopat
Makaleler
1
Merhabalar, başlıkta gördüğünüz gibi Windows 10 yüklü bilgisayarımı uyku moduna aldığım zaman kendi kendine kapanıyor. Bilgisayarımı 1 yıl 2 ay önce aldım ve ilk defa bu sorunla karşılaşıyorum. Görev çubuğundan pil simgesine sağ tıklayıp "güç seçenekleri" dedim, gelen ekrandan sol tarafta bulunan "ekranın ne zaman kapatılacağını değiştirin" yazısına tıkladım ve "plan ayarlarını düzenle"yi seçtim. Daha sonrasında "gelişmiş güç ayarlarını değiştir" değiştire bastım ve aşağıda fotoğrafını bıraktığım kısmı gördüm.
Yani görseldeki süre boyunca işlem yapılmazsa veya uykuda kalırsa bilgisayar, otomatik olarak Windows bilgisayarın diskini mi kapatıyor? Görseldeki işaretli yeri 0 yapsam düzelir mi?

Dosya Ekleri

• 1637672075579.png
    1637672075579.png
    67,9 KB · Görüntüleme: 39
O ayar farklı bir şey.

Bilgissayar kapanıyor mu yoksa sadece ekran mı cevap vermiyor benzer durumu bende yaşadım fakat sadece ekran yanıt vermiyordu siyah şekilde devam ediyordu güç ışığı ve fanları çalışıyordu sendeki durum hangisi?

Uyku kısmındaki her şeyi kapalı yapmayı deneyin.

1637672578995.png

Çözüm
Bilgissayar kapanıyor mu yoksa sadece ekran mı cevap vermiyor benzer durumu bende yaşadım fakat sadece ekran yanıt vermiyordu siyah şekilde devam ediyordu güç ışığı ve fanları çalışıyordu sendeki durum hangisi?
Hocam bilgisayar tamamen kapanıyor. Bu sorun 2-3 gündür oluyor. Sadece bu sabah bir kereliğine bilgisayar çalışıyordu ekran siyah kalmıştı dediğiniz gibi. Ama onun dışında dediğim gibi bilgisayar komple kapanıyor.

Sisteminiz orjinal öyle değil mi ?
Windows'u maalesef KMSPico ile etkinleştirdim.
Uyku kısmındaki her şeyi kapalı yapmayı deneyin.

Eki Görüntüle 1223775
1637678619561.png

1637678654491.png

Default olarak böyle hocam ayarlar. "Uyandırma zamanlayıcılarına izin ver" kısmındaki ayarıda "Devre Dışı Bırak" yaptım. Bilgisayarı uyku moduna alıp biraz bekleyeceğim. Bakalım ne olacak.

Edit: Az önceki mesajımı yazalı 17 dakika oldu. 17 dakika boyunca bilgisayar uyku modundaydı ve bir sıkıntı çıkmadı. Bilgisayarı normal kullanırken biraz daha deneyimleyeceğim. Bir sıkıntı çıkmazsa sizi çözüm olarak işaretleyeceğim hocam :D @Xantern
Hocam merhaba, şu an sizin dediğiniz durumu yaşamaya başladım. Bilgisayar uyku moduna asla girmiyor, ekran siyah olarak donuyor. Güç düğmesinden kapatmam gerekiyor. Dün akşamda aynı olay oldu, kısayol tuşlarını denedim (laptopa özel kombinasyonlar, örnek: FN+1) ve kısayol tuşları çalışıyordu. Mesela az önce dediğim kombinasyon ile fanların hızını ayarlayabiliyordum. Sonra başka bir kombinasyon ile touchpadi açmaya çalıştım ve touchpadde parmağımı gezdirince ekrana bir anda mavi ekran geldi ve mavi ekran sonrası yeniden başlatması gerekirken başlatmadı, bilgisayar kapandı. Sonra bilgisayarı açıp mavi ekran hata sebebini öğrenmek amacıyla .dmp dosyalarının olduğu konuma gittim ve 6 tane dosya gördüm. Oluşturulma tarihlerine baktım ve hepsi siyah ekran aldığım tarihte oluşturulmuş. Bu siyah ekran olayının çözümünü biliyor musunuz acaba?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı