Windows 10 lisans anahtarını parça değişimi etkiler mi?

Hasat112

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Ekran kartı, islemci, HDD gibi parçaları değiştirince kullanılan lisans anahtarı geçersiz olur mu? Ben sadece anakart değişince, lisans eğer gömülüyse geçersiz olur diye biliyordum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet hocam. Doğru biliyorsunuz. Anakarta gömülü.

Merhaba. Ekran kartı, islemci, HDD gibi parçaları değiştirince kullanılan lisans anahtarı geçersiz olur mu? Ben sadece anakart değişince, lisans eğer gömülüyse geçersiz olur diye biliyordum.

Hocam lisans anahtarı OEM Key ise anahtar BIOS'a gömülür. Siz anakartı değiştirirseniz lisans gider. Diğer parçaları değiştirmeniz lisansı etkilemez.

Allah Allah. Buradan da tavsiye edilen bir siteye sordum. Bana bu cevabı verdi. Ekran karti değişimi olunca yeni bir cihaz olarak algılıyor dedi. Saşırdım öyle deyince.
Sadece anakart etkiler.

Evet hocam. Doğru biliyorsunuz. Anakarta gömülü.

Doğru. Eğer anakart değişirse BIOS içine gömülmüş olan anahtar çalışmayacaktır. Yeni BIOS çipsetine anahtar yazılmamış oluyor.

Hocam lisans anahtarı OEM Key ise anahtar BIOS'a gömülür. Siz anakartı değiştirirseniz lisans gider. Diğer parçaları değiştirmeniz lisansı etkilemez.

Geri
Yukarı