Windows 10 lisansı kaybetmeden ChromeOS ya da Linux kurulabilir mi?

Sizin gitmiyor olabilir belki onun işine gider.
ChromeOS zaten her kullanıcı için değil ki? Sadece Chrome Book'lar için?
CloudReady gibi hazırlanmış sürümler var ama zaten bunlar çok kullanılmıyor. ChromeOS Web uygulamaları ile çalışır. Yani bir nevi WebView işletim sistemi.
Linux'ta ardunio İde var mı sorun o zaten.
ayrıca windows'u sileceğim.
Elbette.

ChromeOS zaten her kullanıcı için değil ki? Sadece Chrome Book'lar için?
CloudReady gibi hazırlanmış sürümler var ama zaten bunlar çok kullanılmıyor. ChromeOS Web uygulamaları ile çalışır. Yani bir nevi WebView işletim sistemi.

Elbette.
Tamam o zaman.Hangi Linux'u önerirsiniz ?

Kali genellikle siber güvenlik işleri için. Manjaro Xfce tatlıdır. Severim kendisin.
Buradan deneyebilirsin dağıtımları. Biraz kasar ama en azından tasarımını öğrenirsin.
Kali'nin tasarımı çok hoşuma gitti.Belirttiğim özelliklerde çalışıt mı acaba ?
ayrıca windows'u silip nasıl kali yükleyebilirim ?
@356463

Kali'nin tasarımı çok hoşuma gitti.Belirttiğim özelliklerde çalışıt mı acaba ?
ayrıca windows'u silip nasıl kali yükleyebilirim ?
@356463
Kali sizin için uygun değil. İçinde çok fazla kullanmayacağınız yazılım ve servis var. Mutlu etmeyeceğini düşünüyorum.
Tasarıma çok aldanmayın. Hemen örnekle anlatayım size:
arm-xfce-full.png

Manjaro XFCE Masaüstü ortamı.
xfce.png

Mint XFCE Masaüstü ortamı.

Masaüstü ortamlarını kendiniz özelleştirebiliyorsunuz. İstediğiniz temayı uygulayabilirsiniz.
Manjaro XFCE MacOS Big Sur teması:
1637068870046.png

Bu yüzden Kali kullanmanızı çok tavsiye etmiyorum.
Manjaro ve ya Mint kullanabilirsiniz.

Kali sizin için uygun değil. İçinde çok fazla kullanmayacağınız yazılım ve servis var. Mutlu etmeyeceğini düşünüyorum.
Tasarıma çok aldanmayın. Hemen örnekle anlatayım size:
arm-xfce-full.png

Manjaro XFCE Masaüstü ortamı.
xfce.png

Mint XFCE Masaüstü ortamı.

Masaüstü ortamlarını kendiniz özelleştirebiliyorsunuz. İstediğiniz temayı uygulayabilirsiniz.
Manjaro XFCE MacOS Big Sur teması:
Eki Görüntüle 1216493
Bu yüzden Kali kullanmanızı çok tavsiye etmiyorum.
Manjaro ve ya Mint kullanabilirsiniz.
kali kuracağım.Kali'nin ne olduğunu biliyorum.Arkadaşım kurmuştu.

kali kuracağım.Kali'nin ne olduğunu biliyorum.Arkadaşım kurmuştu.
Dediğim gibi siz bilirsiniz. Eğer bu kadar inatçıysanız Kali kurmakta hodri meydan. Kali Pentesting ve Hacking işlemleri içindir. Geliştirme ve son kullanıcı için değil. Siz şu Kali kurarak elmayı normal bıçakla kesmek yerine testereyle kesmek gibi bir iş yapıyorsunuz. Siz bilirsiniz. İyi sosyaller :)

Ya iyice saçmalamışsınız sonlara doğru 🤔
ChromeOS işini görmez. Zaten çok da önerilmez. Git rahat rahat Fedora, Manjaro, Mint veya ne istiyorsan o Linux dağıtımı kur.
Windows'u silmek istemiyorsan DualBoot yaparsın.
Saçma mı? ChromeOS, Linux üzerinden basit bir tool ile kurulabiliyor. Linux programlarını Debian altyapısı ile çalıştırabiliyor, akıcı olarak kullanabiliyor ki zaten ChromeOS Linux üzerine Google firmasının desteği ile kurulmuş bir sistem bu yüzden açık kaynak kodlu sistem geliştiren ve biraz daha amatör çalışan distrolardan kat be kat hızlı ve stabil :)

Cloudready dediğin şey ise şimdilik hiç uğraşmadan kurmak için yapılan bir çözüm ve Linux desteği olmadığı için zayıf, Mint için komut satırı ile (terminal, şimdi sen bunu biliyorum diye triplere de girersin) Chrome kurmak kadar uğraştığında direkt sistemi kurabiliyorsun.

Not: Linux kuracaksan Arch tabanlı distrolara bakabilirsin, aralarında en güzeli Garuda ama en çok destek göreni Manjaro (aralarında sorun çıktığında uğraştığın kodlar hep aynı)
İntel işlemcilerde Debian/Ubuntu tabanlı en güzeli ise Pop OS! çünkü harici ekran kartı (dahili-harici sorunu oluyor diğerlerinde) vs sorunu olmadan, geçişlerde zaman harcamadan kullanılabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı