"Windows 10 Lisansınızın Süresi Yakında Dolacak" hatası

Batuhan ÇAKMAK

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Bu hatayı epeydir alıyorum. Her bilgisayarı açtığımda geliyor. Ayarlar>Güncelleştime ve Güvenlik>Etkinleştirme bölümüne gidiyorum ve lisansın ne zaman biteceği hakkında bir bilgi göremiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
slmgr.vbs -xpr

Yukarıdaki kodu cmd'ye yapıştırırsan lisansının ne zaman biteceğini öğrenebilirsin. Yeni bir lisans satın almak istiyorsan OEM lisans öneririm. Hem orijinal hem de ucuz. 45 TL olması lazım şu an.

Son düzenleyen: Moderatör:
slmgr.vbs -xpr

Yukarıdaki kodu cmd'ye yapıştırırsan lisansının ne zaman biteceğini öğrenebilirsin. Yeni bir lisans satın almak istiyorsan OEM lisans öneririm. Hem orijinal hem de ucuz. 45 TL olması lazım şu an.
Ben şimdi o kodu yazıp baktım.Lisans bitiş günü 19 Ocak olarak gözüküyor.Yani 19 Ocak geçtikten sonra o hatayı alırmıyım.Almazsam gerçek lisans almayı düşünüyorum.Ben Windows etkinleştirmesini Kmspico ile yapmıştım.Yaklaşık 6 ay oluyor.Etkinleştirdikten sonra Kmspico'yu hemen sildim.

Lisans süresi bittiğinde ekranın sağ alt köşesinde uyarı yazısı çıkar. Windows'u kullanmaya devam edersin ancak rahatsız edici olur. Orjinal lisans alman her yönden iyi olur. Fikrini değiştirirsen KMSpico programını tekrar yükleyip 6 ay daha uzatabilirsin.

Lisans süresi bittiğinde ekranın sağ alt köşesinde uyarı yazısı çıkar. Windows'u kullanmaya devam edersin ancak rahatsız edici olur. Orjinal lisans alman her yönden iyi olur. Fikrini değiştirirsen KMSpico programını tekrar yükleyip 6 ay daha uzatabilirsin.
Peki bilgisayarı her açtığımda mavi arkaplan içinde "Windows 10 Lisansınızın Süresi Yakında Dolacak."isimli hatayı alır mıyım?

Bu hatayı artık almıyorum.Ancak yeni bir sorun ortaya çıktı.Sağ alt tarafta Windows'u Etkinleştir yazıyor.Etkinleştirme kısmına gidip ürün anahtarı girme kısmına lisans anahtarını yazdığımda "Bu ürün anahtarıyla etkinleştirmek için bu cihazın kuruluşunuzun etkinleştirme hizmetine bağlanması gerekir." yazıyor.Ve etkinleştirme kısmında 0x8007007b kodlu hata bulunuyor.Çözümünü bilenler lütfen yardımcı olsun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı