Windows 10 Lisanssız Kurmak ve Kullanmak

Nakahella

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşım FreeDOS bir laptop aldı, kurulumunu ben yapacağım. Microsoft'un sitesinden indirdiğim Windows 10'u lisanssız şekilde kurarsam her zaman bu şekilde kullanabilir mi? Öğretmen olduğu için Office programları, tarayıcı, kamera gibi özellikleri bolca kullanacak. Dizi-film izleyecek.

Lisanssız Windows 10 ile ne gibi özellikler kısıtlı olur? Sürekli lisans almamız için zorlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben deneme sürümü olarak 4 yıldır kullanıyorum. Office programı kullanmadığım için yorum yapamam ama hiç bir sorun yaşamadım şimdiye kadar.

Ben, lisanssız bir şekilde kullanmasını tavsiye etmem öğretmen arkadaşımızın. Lisans almak, Windows'un tüm özelliklerini kullanması için zaten gerekli bir durum. Lisanssız kullanımda hangi özelliklerin kısıtlı olduğunu pek bilmiyorum ama en bilindik kısıt, masaüstü ayarlarıyla ilgili. Lisans almanız için ekranda devamlı bir uyarı olacak zaten. Bu uyarıdan rahatsız olup, sonrasında sakın Crack'li bir Windows kurmayın. Benim nacizhane görüşüm, kesinlikle bir lisans satın alıp, o şekilde kullansın.

Şu an deneme sürümünü kurdum, herhangi bir uyarı falan çıkmadı sadece wallpaper değişmiyor o kadar. Bir süre kullansın, eğer kısıtlı özellik olursa OEM satın alır kullanır. Office kurdum bu arada orijinal, sorun çıkarmadı.

Kişiselleştirme özellikleri kullanılamıyor ve masaüstünde Windows'u etkinleştir uyarısı beliriyor. Ayrıca emin olmamakla birlikte eksik güncelleme alıyor diye biliyorum.

Ayrıca Windows 8.1'de bu uyarı saatte bir tam ekran olarak gösteriliyordu, o anda oyunla veya işle meşgul olursak sıkıntı çıkarıyordu fakat Windows 10'da bu durum yok.

Günlük işler rahatlıkla yapılabilir. 👍

Geri
Yukarı