Windows 10 Lisanssız Yükseltme

KekveKauket

Decapat
Merhabalar, benim bilgisayarım Windows 8.1 lakin etkin veya lisanslı değil şuan Windows 10'u Ä°ndirin sitesinden Windows 10'u indirdim ve yükleme işlemi yapıyorum, bilgisayarım lisanslı veya etkin olmadığından dolayı bir sorun çıkar mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Lisanssız ürünlerde bu şekilde yükseltme yapılamıyor diye biliyorum. Nasıl bir problem ile karşılaşırsınız tam bilemiyorum hiç denemedim. Lisanssız kullanmak istiyorsanız Windows 10 ISO dosyasını indirip temiz kurulum yapmanız gerekir. Lisanslama kısmı ayrı tabi.

Lisanssız ürünlerde bu şekilde yükseltme yapılamıyor diye biliyorum. Nasıl bir problem ile karşılaşırsınız tam bilemiyorum hiç denemedim. Lisanssız kullanmak istiyorsanız Windows 10 ISO dosyasını indirip temiz kurulum yapmanız gerekir. Lisanslama kısmı ayrı tabi.
Windows 10 ISO dosyasını indirip USB ile mi kurmam lazım yoksa USB'siz kurabilir miyim ? Elimde USB yok çünkü.

Windows 10 ISO dosyasını indirip USB ile mi kurmam lazım yoksa USB'siz kurabilir miyim ? Elimde USB yok çünkü.

DVD ve USB ile kurabilirsiniz. DVD ile kurmak isterseniz gene Windows format DVD'si oluşturmanız gerekir. USB bulmanız zor olmayacaktır. Bulursanız aşağıdaki rehberden yardım alabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba ilkönce Windows 10'u Ä°ndirin adresindeki "Şimdi aracı indirin" butonuna basın bir flaşınızı takın. (içindeki herşey silincek yedek alın.) ondan sonra Usb ye yazdır falan butonu var ona basın lisans'ı kabul edin indirecek flaşınıza kuracak. Sonra ayarlar'a girin Güncelleştirmeler e girin Kurtarma'ya girin Gelişmiş başlangıç başlığı altında "şimdi yeniden başlat a basın." sonra USB ile yükle butonu var Windows 8.1 a devam edin butonunun altında ona basın ordan da flaşınız çıkacak ona basın.

Ondan sonra ürün anahtarı girin yerini boş bırakın devam deyin ve tamam windows 10 hazır.

Düzenleme: Eğer ayarlarda gelişmiş başlangıç bulamıyorsanız masaüstüne kısayol oluşturun. Kısayol konumuna bu kodu yapıştırın.
Kod:
%windir%\system32\shutdown.exe /r /o /f /t 00
Bu da gelişmiş başlangıcı ayarlara girmeden açmanın bir başka yoludur.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı