Windows 10 Lite nereden indirilir?

Laptopumun performansını arttırmak için Windows 10 Lite'a geçmeyi düşünüyorum. Windows'un kendi sitesinde bulamadım, acaba nereden indirebilirim?
Windows'un sitesinde LTSC bulursunuz. Onun için Enterprise lisansı lazım.
Bir arama motorunda "Modifiye işletim sistemleri" diye arama yaparsanız, şahısların yaptığı özel derlemeler bulabilirsiniz.

Windows 10 Lite modludur. Windows 10 LTSC ise belli servis uygulamaları ve mağazadan yoksundur.(resmi olan bu sürüm anahtar sıkıntısı çekersiniz)
Yan tarafta doldurulacak yerler var oralara klavye ile random atın. 32 veya 64 Bit seçip indirebilirsiniz.

Laptopumun performansını arttırmak için Windows 10 Lite'a geçmeyi düşünüyorum. Windows'un kendi sitesinde bulamadım, acaba nereden indirebilirim?
Windows 10 Lite dediğiniz orjinal bir sürüm değil, modlanmış bir sürüm. Eğer ki lisans sıkıntısı çekmem diyorsanız aynı işlevi gören bir de Windows 10 LTSC var, yakın zamanda kurdum ve aynı performansı veriyor diyebiliriz.

@EldrithcWraith @Silinen üye @izmirkartali Bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim:) Acaba hangi işletim sistemini önerirsiniz? Sistem olarak i5 7200U, R5 M330, 8 GB RAM ve 450 MB okuma/yazma oranına sahip SSD'li notebook'um var. LoL vb. oyunlar oynamak istediğim için işletim sistemi ne kadar az tüketim yaparsa o kadar iyi olur.

@EldrithcWraith @Silinen üye @izmirkartali Bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim:) Acaba hangi işletim sistemini önerirsiniz? Sistem olarak i5 7200U, R5 M330, 8 GB RAM ve 450 MB okuma/yazma oranına sahip SSD'li notebook'um var. LoL vb. oyunlar oynamak istediğim için işletim sistemi ne kadar az tüketim yaparsa o kadar iyi olur.
Dediğim gibi Windows 10 LTSC iyidir, Linux kurun diyeceğim fakat LoL desteği iyi değil diye biliyorum.

@EldrithcWraith @Silinen üye @izmirkartali bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim:) acaba hangi işletim sistemini önerirsiniz? Sistem olarak i5 7200U, R5 M330, 8 GB RAM ve 450 MB okuma/yazma oranına sahip SSD'li Notebook'um var. LoL vb. oyunlar oynamak istediğim için işletim sistemi ne kadar az tüketim yaparsa o kadar iyi olur.

Düz (Home sürümü yani) Windows 8.1 Update 3 veya Windows 10 Home 21H2 olabilir. Her ikisinin de 64 Bit sürümleri gayet hızlı ve iyi çalışacaktır.

Google'dan kontrol ettim. LoL Windows 7 ve üstü ile uyumlu yani Windows 8.1'i de kurabilirsiniz.

Lisansınız ne ise onu indirin. Aynı donanımda HP laptop var bende.
Windows 10 Home OEM lisanslı.
Windows 10 + Linux Mint ile dual boot kullanıyorum.
Windows 10 zorlamıyor ama gereksiz servisleri kapatırsanız daha verimli olur. Başkasının derlemesine gerek yok o bilgisayar için.

Lisansınız ne ise onu indirin. Aynı donanımda HP laptop var bende.
Windows 10 Home OEM lisanslı.
Windows 10 + Linux Mint ile dual boot kullanıyorum.
Windows 10 zorlamıyor ama gereksiz servisleri kapatırsanız daha verimli olur. Başkasının derlemesine gerek yok o bilgisayar için.
Hocam gereksiz servisleri kapatmak için Sosyal'de kılavuz mevcut mu?

Geri
Yukarı