Çözüldü Windows 10 logosundan sonra PC açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
PC'yi dün açık bıraktım ve uyku moduna girdi sonra uyku modundan çıkıp kapatım. PC'yi 2 saat sonra açtığımda Windows logosundan sonra ekran gelmedi sadece güvenli moda girebiliyorum. .

Çözüm
Teşekkür ederim yardımınzı için benim sorun hard diskte elimde başka bir tane vardı onla değiştirdim şimdi PC açılıyor. Bir sorum daha olacak bozuk olan hard diski kurtarabilir miyim tekrar eskisi gibi olur mu acaba bilginiz var mı?

Windows'un açılmadığı hard diske temiz kurulum yapmayı denediniz mi? Belki işletim sistemi dosyalarından kaynaklı bir sorun da olabilir. Zira hard disk tamamen sıkıntılı olsaydı güvenli mod ile de açılmazdı diye düşünüyorum.

Sıfır temiz kurulum yapıp denemenizi tavsiye ederim.
Yakın zamanda bir uygulama kurdunuz mu? Driver güncellemesi vb. yaptınız mı? Eğer güvenli mod ile açabiliyorsanız PC'yi yakın zamanda kurduğunuz uygulama driver vb. gibi şeyleri kaldırarak deneyebilirsiniz.

Ne kadar sürek beklediniz logodan sonrasını.

Yarım saat olmuştur herhalde ayrıca klavye ve fareyi de kulanamıyorum o sırada.
Yakın zamanda bir uygulama kurdunuz mu? Driver güncellemesi vb. yaptınız mı? Eğer güvenli mod ile açabiliyorsanız PC'yi yakın zamanda kurduğunuz uygulama driver vb. gibi şeyleri kaldırarak deneyebilirsiniz.

Dün 2 oyun kurup silmiştim ondan olabilir mi?

Güvenli moddayken Shift tuşuna basılı tutarak bilgisayarı yeniden başlatın oradan sistemi geri yüklemeyi bulup istediğiniz tarihe geri yüklemeyi deneyin.

genelde bu hata donanımsal oluyor işlemciyi temizleyin tekrar termal macun sürün ram lerde o şekilde silgi ile temizleyin ayrıca hdd ssd bağlantı kablolarını söküp takın ben genelde bu şekilde çözüyorum ama sizinki yazılımsalda olabilir

Genelde bu hata donanımsal oluyor işlemciyi temizleyin tekrar termal macun sürün RAM'lerde o şekilde silgi ile temizleyin ayrıca HDD SSD bağlantı kablolarını söküp takın ben genelde bu şekilde çözüyorum ama sizinki yazılımsalda olabilir.

Güvenli moddayken Shift tuşuna basılı tutarak bilgisayarı yeniden başlatın oradan sistemi geri yüklemeyi bulup istediğiniz tarihe geri yüklemeyi deneyin.

Teşekkür ederim yardımınzı için benim sorun hard diskte elimde başka bir tane vardı onla değiştirdim şimdi PC açılıyor. Bir sorum daha olacak bozuk olan hard diski kurtarabilir miyim tekrar eskisi gibi olur mu acaba bilginiz var mı?

Windows'un açılmadığı hard diske temiz kurulum yapmayı denediniz mi? Belki işletim sistemi dosyalarından kaynaklı bir sorun da olabilir. Zira hard disk tamamen sıkıntılı olsaydı güvenli mod ile de açılmazdı diye düşünüyorum.

Çözüm

Kastediğin şey direk format atmakmı yani Full dosyaları silmek.

Yeni konular

Geri
Yukarı