Windows 10 LTSC kullanmak mantıklı mı?

Makaleler
1
Bu LTSC sürümü tam olarak nedir? Güncelleme alıyor mu? Microsoft'un kendi ISO dosyası mı? Normalde modlanmış bir ISO dosyası indirmeyi düşünüyordum fakat LTSC indirmenin daha mantıklı olduğunu öğrenince sormak istedim. 4 GB RAM'im olduğu için böyle şeyleri araştırmak zorunda kaldım. Cevaplarınız için teşekkürler.

1-) LTSC sürümü şirketler için oluşturulmuş bir Windows sürümüdür standart kullanıcılar için pek uygun bir sürüm değil onun yerine normal Windows 10 kurup Revo uninistaller ile metro uygulamalarını kaldırıp gizlilik ayarlarını kapatabilirsiniz.
2-) Sadece aylık kalite güncelleştirmeleri alır özellik güncelleştirmesi almaz.
3-) LTSC Microsoft'un yaptığı bir ISO dosyasıdır.

Ghost Spectre kur. Boşta 250 MB ram alıyor sadece.
Ghost Spectre'ye güvenmek pek doğru bir fikir olmayabilir. Windows 10 LTSB/LTSC'yi Microsoft sunuyor.

2-) Sadece aylık kalite güncelleştirmeleri alır özellik güncelleştirmesi almaz.
İşte LTSB/LTSC'yi normal sürüme göre çok daha stabil yapan temel etkenlerden :).

Kullanabilirsiniz, güzeldir kendisi.

Bilemedim ki hocam. Güvenilir midir?
Bence güvenilir. Hem kendi içinde bir cmd'si var. istediğin bütün herşeyi aç kapa yapabiliyorsun. Yani istersen cortana'yı açıp istediğin zaman kaldırıp istediğin zaman kurabiliyorsun. Google chrome'u istediğin zaman kurabiliyorsun hiç microsoft edge açmadan. Hatta en garip yanı after effects'i bile cmd üzerinden indirebiliyorsun repack olarak. Utanmasa nfs mw repack falan koyacak oraya. Şaka bir yana bence aşırı güzel bir işletim sistemi ve 10 fps kadar fark verdi bana GTA V'de. Öneririm. Hem düşük sistemler için gayet iyi bir seçim.

Geri
Yukarı