Windows 10 LTSC mi Windows 8.1 mi?

ambylilaileean

Centipat
Daha fazla  
RAM
4 GB
Ekran kartı
AMD Radeon R5 M330
İşlemci
i3-6006u 2GHz
Merhaba. i3 6.nesil bir notebookum var ve hemen hemen her işletim sistemini denedim. Windows 10 kullanamıyorum çünkü güncelleme alınca önceki güncellemeleri silsem bile yine de arayüzü yavaş çalışıyor. Windows 10 Lite da denedim o biraz daha iyi hissettirdi ama yine de bana çok akıcı gelmedi. Windows 8.1 arayüz bakımından gayet akıcı ve oyun performansım da hemen hemen aynı. Tam kararımı verdim derken Windows 10 LTSC'nin varlığından haberdar oldum. Görselde notebookumun özelliklerini görebildiğiniz gibi, sizce Windows 8.1 kullanmaya devam mı etmeliyim yoksa Windows 10 LTSC sürümüne mi geçmeliyim? Windows 10 kullandığımda en basitinden Görev Yöneticisi bile yavaş açılıyor ama 8.1'de öyle bir sorunum olmuyor, Windows 10 LTSC'de de arayüz sorunları yaşar mıyım? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. (not: LoL, Minecraft gibi basit oyunlar oynuyorum. Günlük kullanım diyebiliriz. Ayrıca AMD Radeon R5 M330 ekran kartım var.)

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    23,7 KB · Görüntüleme: 31
LTSB ve LTSC sürümleri de lisans olmadan kullanılabiliyor ya da Komut İstemi ile etkinleştirilebiliyor. Ben de bir süredir Microsoft Windows 10 Enterprise 2016 LTSB kullanıyorum ve çok memnunum. Etkinleştirilmediği sürece Windows'un kilitlendiğini düşünmüyorum, o kadar kullanıcının içerisinde bilgisi var sonuçta. En fazla sürekli olarak uyarı verir.

Güncellememesi için güncelleştirmeleri kapatmanız gerekiyor.
Güncellemeden kastım şu; mesela ben 1809 sürümünü kurduğumda sadece sürücü ve güvenlik güncellemeleri yüklüyor ama 1903 kurarsam zorunlu güncelleme olarak 2004 sürümünü yüklüyor. Sürüm güncellemeden sürücü/güvenlik güncellemelerini almak istiyorum. Ayrıca en son sürüm dışında ama o sürüme yakın sürümlerden biri olsun ki hem güncel kalayım hem de ram kullanımı fazla olmasın. 1909 ve sonraki sürümlerde ram kullanımı çok daha fazla oluyor diye deneyimledim. Bunların hepsine bakınca 1809 sürümü en mantıklısı geliyor ama yine de bilmiyorum. Benim bilgisayarımda windows 10 kuruluyken dediğim gibi en basitinden görev yöneticisini bile çok yavaş açıyor o yüzden bilemiyorum, LTSC kurmak istiyorum acaba fullprogramindir gibi sitelerden indirsem lisanslı olarak kullanabilir miyim? Şuan kullandığım 8.1 de crackli ve sorunsuz çalışıyor.

Güncellemeden kastım şu; mesela ben 1809 sürümünü kurduğumda sadece sürücü ve güvenlik güncellemeleri yüklüyor ama 1903 kurarsam zorunlu güncelleme olarak 2004 sürümünü yüklüyor. Sürüm güncellemeden sürücü/güvenlik güncellemelerini almak istiyorum. Ayrıca en son sürüm dışında ama o sürüme yakın sürümlerden biri olsun ki hem güncel kalayım hem de ram kullanımı fazla olmasın. 1909 ve sonraki sürümlerde ram kullanımı çok daha fazla oluyor diye deneyimledim. Bunların hepsine bakınca 1809 sürümü en mantıklısı geliyor ama yine de bilmiyorum. Benim bilgisayarımda windows 10 kuruluyken dediğim gibi en basitinden görev yöneticisini bile çok yavaş açıyor o yüzden bilemiyorum, LTSC kurmak istiyorum acaba fullprogramindir gibi sitelerden indirsem lisanslı olarak kullanabilir miyim? Şuan kullandığım 8.1 de crackli ve sorunsuz çalışıyor.
Windows 10 1903 konusunda sürücü ve güvenlik güncelleştirmeleri ile birlikte zorunlu olarak sürüm güncellemesi de aldırdığı için güncelleştirmeleri kapatmadığınız sürece yapabileceğiniz pek bir şey yok.

Windows 10 LTSC konusunda dediğiniz mümkün, Komut İstemi ile de etkinleştirilebiliyor.

Windows 10 1903 konusunda sürücü ve güvenlik güncelleştirmeleri ile birlikte zorunlu olarak sürüm güncellemesi de aldırdığı için güncelleştirmeleri kapatmadığınız sürece yapabileceğiniz pek bir şey yok.

Windows 10 LTSC konusunda dediğiniz doğru ki Komut İstemi ile de etkinleştirilebiliyor.
Sürücüler ve güncellemeler dışında peki 4 gb ram + 6.nesil i3 işlemci için windows 10 mu yoksa 8.1 mi daha sağlıklı olur? Her ne kadar 6.nesil olsa da i3 6.nesil olması onu ortalamanın altında bir işlemci yapıyor.

Windows 10 LTSC konusunda dediğiniz mümkün, Komut İstemi ile de etkinleştirilebiliyor.
Komut istemi ile etkinleşince KMSPico sunucularına bağlanıyorsunuz.

Sürücüler ve güncellemeler dışında peki 4 gb ram + 6.nesil i3 işlemci için windows 10 mu yoksa 8.1 mi daha sağlıklı olur? Her ne kadar 6.nesil olsa da i3 6.nesil olması onu ortalamanın altında bir işlemci yapıyor.
Güncellik açısından Windows 10 LTSB ya da LTSC kurmanızı tavsiye ediyorum. Daha düşük sistemlerde sorunsuz bir şekilde kullanılıyor, kullanıyorum.

Hocam LTSC sürümünü kurun ve crack kullanacaksanız MAS 1.5 kullanın. KMSpico'dan daha iyi ve içindeki kodlara da bakabiliyorsunuz.

Geri
Yukarı