Windows 10 "machine check exception" Hatası

Nahri

Kilopat
Makaleler
1
minidump Arkadaşlar şu konuda BIOS güncellemesi yaptığımdan beri çeşitli mavi ekranlar ve hatalar almaya başladım. Daha önce "IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" hatası ve çeşitli mavi ekran olmasa da sorunlarla karşılaşıyorum. BIOS'u bilgisayarım kapanmadığı için güncelledim ve sürümü 2009'du kapanma sorununu hallettim fakat dediğim gibi çeşitli hatalar almaya başladım. @MF @Murat5038 hocalarım müsaitseniz ilgilenebilir misiniz?

Son düzenleme:
İşlemci kaynaklı gözüküyor. Sistem dosyaları da düzgünd eğil gibi BIOS default yapıp bir format atın Win 7.
Hocam çok dosya var ve bunları indirmek yaklaşık 2 haftamı veya daha fazlasını alabilir, format atmak istemiyorum, eğer önerebileceğiniz başka yöntem varsa sevinirim. Cihaz son formatlamamdan ve BIOS'u güncellememden bu yana çok hantallaştı. Bir klasörü veya Opera'yı açmak eskisinden uzun sürüyor. Son formatımı birkaç hafta önce attım ve çok dosya var dediğim dosyaları başka bir HDD'ye yedeklerken gördüm ki dosyalar 450GB yer kaplıyor. Bu dosyaları başka HDD'ye atıp sonra bilgisayarda ki HDD'ye atınca sanki bilgisayarda ki biraz hantallaşmış gibi hissettim, not düşeyim dedim. Bu arada HDD'yi ve RAM'leri yeni tarattım bad sector veya herhangi bir hata görünmedi programlarda. BIOS'u direk ayarlarından default yapsam olur heralde değil mi ?

BIOS'u direk ayarlarından default yapsam olur heralde değil mi ?
Olur.
format atmak istemiyorum, eğer önerebileceğiniz başka yöntem varsa sevinirim.
sfc /scanow yapın ancak faydası sanmıyorum olacağını.
Bu dosyaları başka HDD'ye atıp sonra bilgisayarda ki HDD'ye atınca sanki bilgisayarda ki biraz hantallaşmış gibi hissettim, not düşeyim dedim.
Formatlarken UEFİ ayarı varsa seçmemişsen ondna olabilir. AHCI filan açık olmayabilir veya formatlarken. Yeni sisteme geçmeyi düşün bunla idare edilmez bu şekilde.

Geri
Yukarı