Çözüldü Windows 10 masaüstü bomboş

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Heavexx

Decapat
Yeni aldığım sisteme Microsoft'un sitesinden Windows 10 indirip flash belleğe attım, sisteme kurdum ilk başta her şey normaldi sadece çözünürlük düşüktü ve değiştiremiyordum, güncelleştirmeleri başlattıktan bir süre sonra ekran çözünürlüğü düzeldi, masaüstü arka plan resmi değişti ama bütün simgeler gitti. Bir de bununla kalsa iyi, hiçbir şeye giremiyorum. Aslında giriyorum ama görüntü gelmiyor, görev çubuğunda sadece açıldığı gözüküyor. Bilgisayar üzerinde girebildiğim tek yer "bu bilgisayar". CMD, çalıştır vb. şeylere de giremiyorum, ne yapmam gerekiyor?

1 = masaüstünde sağ tıklayın görünüm sekmesine girin en altta masaüstü simgelerini göster deyin.
2 = masaüstünde sadece bu bilgisayar var ise gene boşlukta sağ tık yapın altta kişiselleştire basın açılan ekranda sağda temelara gelin sayfayı biraz aşağı çekin ve orada masaüstü simge ayarlarına girin açılan pencerede görmek istediğiniz ikonları seçin.
3 = bunlara ulaşamıyorsanız Windows sorunlu kurulmuştur tekrar kurun.

KB4532693-20(novel Windows virus)'e yakalanmış bulunmaktasınız. Henüz kesin bir tedavisi yok. (!)

Şaka bir yana, Windows'un yeni güncellemesinden kaynaklanan bir sıkıntı.

Bilgisiyarı güvenli başlatma yaparken ekrana gelen seçeneklerden son güncellemeleri kaldır şeklinde bir seçenek mevcut. Son güncellemeleri kaldırırsan sorun çözülebilir sanıyorum. 3 farklı yoldan bu menüye ulaşmak mümkün. Bilgisayara kapat aç yaparak ulaşabilirsin en olmadı.

Bilgisayarı defalarca kapatıp açmıştım belki düzelir diye, saatlerce de açıkken bekledim en sonunda dayanamadım kapadım, gelip burada sorayım dedim, az önce açtım bilgisayarı normale dönmüş nedenini anlayamadım pek de sorgulamayacağım 😀 ilginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim.

Bilgisayarı defalarca kapatıp açmıştım belki düzelir diye, saatlerce de açıkken bekledim en sonunda dayanamadım kapadım, gelip burada sorayım dedim, az önce açtım bilgisayarı normale dönmüş nedenini anlayamadım pek de sorgulamayacağım 😀 ilginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim.

KB4532693 bu güncelleme kuruluysa kaldırın o halde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı