Windows 10 masaüstündeki 4K fotoğraf pikselli gözüküyor

Bu fotoğrafın çalışmasıyla da alakalı bir durum yani çıkış ayarı düşük tutulduysa. Tabii tek durum bu olduğunu söylemiyorum. Ekran çözünürlüğünüz büyük ise piksellenmeleri hissetmeniz doğal. Ekranın özellikleri de bunun bir sebebi. Bir de 4K HD wallpaper yazan her sitedeki çalışmalar her zaman aynı etkiyi vermeyebiliyor. Bu çalışmadaki renk ve ışık gölge ayarlarından tutun, çalışmanın kayıt alınırken düşük ayarlrda kaydedilmesi vb. durumlarda etken olabilir. Ayrıca buraya yüklediğiniz tüm fotoğrafların kalitesi düşük ve hafif piksellenmeler mevcut.

Mesela Bu sitedeki Wallpaper'lar çok iyi kullanıyorum ama ekranımdaki pikselleşmeler dolayısıyla sarmıyor.

Mesela Bu sitedeki Wallpaper'lar çok iyi kullanıyorum ama ekranımdaki pikselleşmeler dolayısıyla sarmıyor.

Dediğim gibi uygun renk ve yumuşaklığa ait çalışmaları bulup kullanmakta fayda var. Aşırı siyah ve gölge içeren veya düşük ayarlarda kayıt edilmiş çalışmalar pek iyi bir sunum hazzı vermeyecektir. Farklı sitelerden ve belli başlı kuralları içeren (doğru) çalışmaları kullanmakta fayda var.

Geri
Yukarı