Windows 10 masaüstüne kısayol oluştur'un Kaybolması

ataince

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Daha öncesinde var olan sağ tıklayınca masaüstüne kısayol oluşturma seçeneği ve benzeri her şey şu anda yok. Bunu nasıl getirebilirim? Windows 10 en güncel sürüm yüklü.

Not: Varolan 2 seçenek var. Gönder> Belgeler ve Bluetooth aygıtı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısayol'unu oluşturacağınız dosyanın dosya uzantısı nedir acaba?. Setup dosyası vs. ise kısayolunu oluşturamazsınız.

Adsız.png

Bu kısım mı yok??

Her dosyayı denedim. Klasör olsun, müzik dosyası olsun, video dosyası olsun. Hiçbirinde durum değişmedi. @WarCo

Evet sadece belgeler ve bluetooth aygıtı var gerisi yok. @Strix-

Ekran Görüntüsü (4).png
Ekran Görüntüsü (4).png

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    39 KB · Görüntüleme: 324
Direkmen kısayol oluştur'a basınız, seçtiğiniz dosyayı bulunduğu konumu'na kısayol oluşturucaktır. Oluşturduktan sonra kısayolu istediğiniz bir yere taşıyabilirsiniz. :)

Biliyorum. Benim amacım sorunu çözmek. Sorunu geçiştirmek değil. :)

Yok mu bilgisi olan arkadaşlar?

Merhaba, Win+R ile çalıştır aracını açıp shell:sendto yazıp tamam tıklayın ve ekran görüntüsü gönderin.

Merhaba, Win+R ile çalıştır aracını açıp shell:sendto yazıp tamam tıklayın ve ekran görüntüsü gönderin.

Burada masaüstüne kısayol oluştur var fakat sağ tıklayınca çıkmıyor nedense.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    44,2 KB · Görüntüleme: 297
Tamam, önce dosya gezgini => görünüm sekmesi'nde Gizli öğeler sekmesini işaretle. shell:sendto yazdığında çıkan masaüstü kısayol oluştur simgesine sağ tıkla ve kopyala seç. Daha sonra: C:\Kullanıcılar\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\SendTo klasörü içine bu kısayolu yapıştır. Sorunun düzelmiş mi kontrol et.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı