Çözüldü Windows 10 mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

aa12

Hectopat
Makaleler
1
Kartımı yeni düzeltmiştim, umarım ekran kartıyla alakalı bir sorun yoktur.

@Bora Dere @Assecreed ve diğerleri yardımlarınızı bekliyorum :).

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kontrol sağlayın, şu anda her şey eskisi gibi. Dediğim gibi bu andan sonra yapmanız gereken kartınızı arıza tespiti için göndermek.
Yardımlarınız için teşekkür ederim, kartımda büyük donanımsal sorunlar var anladığım kadarıyla. Zamanınızı çaldığım için kusura bakmayın. Ve bir sürü yazım yanlışı yaptım hatayı hakediyorum yapıştırın gelsin :D.
Attığınız raporda kaldırılmamış görünüyor. Daha sonradan mı kaldırdınız?

Burada attığımı bir deneyin. İşlem sırasında dikkatli olun, riskli bir işlemdir. Kendiniz yapamazsanız çevrenizde bilen birinden yardım isteyin.

İşlem için önce Gigabyte'a ait @BIOS yazılımını indirin. Daha sonra kurulumunu yaptıktan sonra açılan programda "Backup VGA BIOS" yazan yere tıklayıp mevcut kartınızın içerisindeki VBIOS'u yedekleyin. Daha sonra "flash" yazan yerden yukarıda atmış olduğum VBIOS ROM dosyasını indirerek flash işlemini başlatın.
Eki Görüntüle 735015

tekrar belirteyim, riskli bir işlemdir. Uygulamadan önce iki kez düşünün.

Ne gibi riskleri var?
BIOS version not match hatası aldım.

Attığım araç mevcut ROM dosyanızı tekrar flashlamak için. Önce onu deneyin diye attım ancak farklı bir versiyon atılmıyor gördüğüm kadarıyla.

Burada verdiğim araç ile deneyin. AMD VBFlash

Risklerinin en önemlisi kartı brick edebilirsiniz. Bu durumda kart dışarıdan müdahale edilene kadar kullanılamaz hale gelir. Kart üzerindeki VBIOS chipi sökülerek dışarıdan tekrar EPROM cihazı ile BIOS yazılması gerekir.

Kartınız çalışıyor, tam olarak sorunu anlayamadım ama almış olduğunuz yedeği seçerek geri dönebilirsiniz. Bir önceki programda yedekleyin demiştim. O yedeği seçip eski sürüme geri dönebilirsiniz. Tüm programlarda mı aynı şeyi yapıyor? Gerçekten sorunu anlayamadım şu anda videodan.

Geri
Yukarı