Windows 10 Mavi Ekran

error magnet

Centipat
Arkadaşlar düşük bir sistemden DDR4'e geçiş yaptım. AMD Ryzen 5 3600 +B450M PRO-VDH Plus +Corsair 8 GB 3000MHz ve 600W güç kaynağı. Bunlar yeni parçalarım. Eski PC'den kalan AMD 7750 HD 2 GB 128 Bit ekran kartım ve SSD'ım var. Windows 7 kullanıyordum. Ilk defa 10 kullanıyorum fakat mavi ekran sorunu var. 3-4 günde bir mavi ekran geliyor, PC restart atıp açılıyor. Bu neden kaynaklanabilir? Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Minidump Dosyalarınızı Paylaşın

Minidump Dosyalarınızı Paylaşın
081719-6781-01.zip umarım yapabilmişimdir

BIOS güncel değil güncelle.

XIGNCODE korumalı bir oyun mu oynuyorsunuz? Defender açık mı? Oyun açtığınızda bir uyarı veriyor mu? Sağlam bir AV kurun uyarı veriyorsa.

Temiz kurulum ile güncel İSO'yu kurdunuz değil mi?

Windows 10'a geçerken SSD'yi tamamen silip temiz kurulum mu yaptınız yoksa eski kurulumdan dosyalar var mı? En kısa çözüm muhtemelen sisteme temiz bir kurulum yapmak olacak.
Tamamen sildim temiz kurdum eski dosya falan hiç birşey yok
BIOS güncel değil güncelle.

XIGNCODE korumalı bir oyun mu oynuyorsunuz? Defender açık mı? Oyun açtığınızda bir uyarı veriyor mu? Sağlam bir AV kurun uyarı veriyorsa.

Temiz kurulum ile güncel İSO'yu kurdunuz değil mi?
lol pubglite cs go oynuyorum sadece bunlar iso güncel uyarı falan birşey yok dedigim gibi sürekli olmuyor zaten . Biosa gelince satın alırken vatan bilgisayarda güncellediler

Güncel değil diyorum. Verdiğimle güncelleyin.

Windows güncellemelerini de kontrol edin arada. Tekrar olursa paylaşırsınız.
Biosu güncelledim. Eğer mavi ekran alırsam tekrar yazacağım bilginize arkadaşlar
Bios güncelledim ve SSD Firmware güncelledim. 4 gün oldu mavi ekran almıyorum

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı