Windows 10 mavi ekranda %0'da kalıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Ertuğrul52

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16GB
Ekran kartı
Nvidia Rtx 2070
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i7-10870H CPU @ 2.20GHz 2.21 G
İnternette uzun araştırmalar yaptım fakat bulamadım, nasıl çözeceğim yardımcı olursanız sevinim.

Salla gitsin usulüyle konu mu çözülüyor? Çözülüyorsa ben de böyle yapayım.

Hata adı lazım halihazırda.
Dump dosyası olmuyorsa disk ya da RAM arızasıdır. RAM yuvasından bahsetmiyorum, cevap yazılacaksa buna göre bana cevap yazılsın.

Olay Görüntüleyicisi Raporu isteyeceğim sizden ama saat geç oldu. Yarın sabah rehberini atar size ayrıntılı dönüş yaparım.

@12 taklalı Bmw E60 bak güzel dostum. 3 senemi bu kategoriye verdim. 312 çözümümün yaklaşık 260 tanesi sadece Mavi Ekran.
Bana laf atacaksan ona göre laf at. Rozet bile verilmiş demek ki moderasyon bu kategori için iş yaptığımızı görüyor.

Salla gitsin usulüyle konu mu çözülüyor? Çözülüyorsa ben de böyle yapayım.

Hata adı lazım halihazırda.
Dump dosyası olmuyorsa disk ya da RAM arızasıdır. RAM yuvasından bahsetmiyorum, cevap yazılacaksa buna göre bana cevap yazılsın.

Olay Görüntüleyicisi Raporu isteyeceğim sizden ama saat geç oldu. Yarın sabah rehberini atar size ayrıntılı dönüş yaparım.

@12 taklalı Bmw E60 bak güzel dostum. 3 senemi bu kategoriye verdim. 312 çözümümün yaklaşık 260 tanesi sadece Mavi Ekran.
Bana laf atacaksan ona göre laf at. Rozet bile verilmiş demek ki moderasyon bu kategori için iş yaptığımız görüyor.
Laf atmadım hocam, mavi ekran hatalarının çoğunlukla Ram ve işlemci kaynaklı çıktığı için böyle yardımcı olmaya çalıştım.

Artı -4 Eksi
Neye dayanıyorsun? Dayanak ver bana hak vereceğim sana.

Bilgisayarımı temizlediğimde RAM'larımdan birisini tam oturtamamıştım, oyuna girdiğimde 2 kere mavi ekran yedim, kasayı açıp baktığımda RAM'ı oturtuktan sonra sorun çözüldü, işlemci tarafında Intel stok fanımın bir vidasını anakarta geçirememişim. İşlemcim 100 derece olduğu için oyunum 100FPS'den birden 50FPS'ye falan düşüyordu. Vida geçtikten sonra maksimum 80 dereceyi gördü ve kasmalar gitti. İşlemci çok ısındığında kendini güvene alıyor.

Artı -1 Eksi
Senin kendi deneyimlerin bunlar. Genel bir yargı için öznel şeyler dayanak oluşturmuyor.

Windows zaten başlı başına bir bug yuvası. Buradan bile genelde çıkan hataların sistemdeki olduğu ortaya çıkar. 3 senelik tecrübeye dayanarak istatistik verdim.

Her hatanın bağlantılı olduğu farklı noktalar var. Asla ve asla RAM ve işlemci hataların çoğunu yapar diyemezsin.

0x98 Bugcheck diye arat mesela.
Neyse konu dışına çıkıyoruz, iş başka mecralara kayıyor.

İnternette uzun araştırmalar yaptım fakat bulamadım, nasıl çözeceğim yardımcı olursanız sevinim.

Kullandığınız RAM arızalandığı için mavi ekran hatasını sık olarak yaşıyorsunuz
Format atarken benim de başıma gelmişti RAM değişikliği yaptım
Sonrasında Windows 10 kurulumu sorunsuz yaptım

Artı -1 Eksi
O halde i7-10870H CPU işlemcisi laptop işlemcisi
Kullandığınız dizüstü bilgisayarı kendi servisine gönderin(garanti süresi devam ediyorsa) onlar karar versin
Sorunun hangi donanımda olduğuna
Ben masaüstü bilgisayarımda mavi ekran hatası aldığım için o şekilde örnek verdim

Geri
Yukarı