Windows 10 Media Creation Tool ile temiz kurulum yapılabilir mi?

Hocam büyük bir problemim var; Lenovo Ideapad 3 15ADA6 Ryzen 3 laptop almıştım. Bazı sorunlardan ötürü BIOS güncellemek istedim. QR Kod üzerindeki güncel BIOS Update'yi kurdum. Setup menüsü geldi hiçbirşey yapmadan direkt start dedim. Bip bip seslerinden sonra tamamladı. Daha sonra maalesef ki ekranı hiç açamadım sadece güç tuşu çalışıyor. Teknik servise götürdüm daha önce sıvı teması olmuştu bilgisayarcıya kontrol yaptırdım anakarta bulaşmamış dedi. Daha sonra teknik serise götürünce 7.5'lık bilgisayara 8.3k lık tamir teklifi yaptılar reddettim. Başka zaman bilgisayarcıya götürdüm tekrar BIOS yazarız sadece orjinal rom bios gerekli dedim aynısını her yerde aradım fakat bir türlü bulamadım nerden ulaşabilirim bu dosyaya her yerde bulamadım. Nolur yardımcı olun. Lenovonun sitesinde sadece update dosyaları var
BİOS ROM bulamadım bende maalsef. ADA05 modelinin BİOS'u mevcut. Teknik servise verdiyseniz onlar bulabilir belki.

BİOS ROM bulamadım bende maalsef. ADA05 modelinin BİOS'u mevcut. Teknik servise verdiyseniz onlar bulabilir belki.
Hocam eski BIOS yazılabilir mi arkadaşın dediği gibi? Ya da bilgisayarcıda daha uygun fiyata anakartı tamir ettirip öyle teknik servise gönderirsem parayla da yaparlar mı?

Hocam ben araştıracağım.
Hocam tahmini ne zaman bulursunuz? veya olasılığı nedir? çok dua ederim size :D

Hocam eski BIOS yazılabilir mi arkadaşın dediği gibi? Ya da bilgisayarcıda daha uygun fiyata anakartı tamir ettirip öyle teknik servise gönderirsem parayla da yaparlar mı?

Hocam tahmini ne zaman bulursunuz? veya olasılığı nedir? çok dua ederim size :D
Garantisi mevcut değil mi cihazın ?

Sadece BİOS için gönderin. Onlar size BİOS'u yükleyip göndereceklerdir.
Adamın tek dediği şey; BIOS anakartın üzerinde bulunduğu için anakart tamir edilmeden yapılamaz diyorlar.

Sadece BİOS için gönderin. Onlar size BİOS'u yükleyip göndereceklerdir.
Oksitlenme gibi sorunlardan dolayı öyle diyorlar olabilir mi? Bu sorunları göze alıyorum desem yapmazlar mı?

Hocam yapmazlar mı gene bunu bahane ederler mi?

Adamın tek dediği şey; BIOS anakartın üzerinde bulunduğu için anakart tamir edilmeden yapılamaz diyorlar.

Oksitlenme gibi sorunlardan dolayı öyle diyorlar olabilir mi? Bu sorunları göze alıyorum desem yapmazlar mı?

Hocam yapmazlar mı gene bunu bahane ederler mi?
Siz sadece BİOS sorunu ile gönderip şansınızı deneyin.

Geri
Yukarı